четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія обмежує права кримчан на вільне пересування: названо кількість випадків за рік

Новини окупації , Політика

Росія обмежує права кримчан на вільне пересування: названо кількість випадків за рік

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У зв’язку з російськими обмеженнями громадяни не можуть потрапити до окупованого Криму.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Крим.Реалії.

«На жаль, у цих питаннях не можна ніяк допомогти, тому що всі рішення прийнято Росією. Тільки люди першої лінії спорідненості можуть їхати до Криму, тобто якщо дочка поїде до батька. І обов’язково потрібно взяти свідоцтво про народження, щоб мати докази, що вона – справді донька цього батька. А до тітки вона ніяк не потрапить. Безумовно, є обмеження прав наших громадян на вільне пересування, на вибір місця перебування, можливість користуватися майном. Я сама не можу потрапити додому з 5 січня 2014 року», – повідомила омбудсмен.

Відомо, що за 2020 рік таких випадків зафіксовано понад 400. Переважно скарги людей стосуються роботи митників та прикордонників РФ.

Свого часу російським урядом були встановлені правила потрапляння на півострів. Згідно з ними, всі ті, хто там не приписаний, але є громадянином України може бути пропущений тільки в разі якщо там живе його чоловік чи дружина, діти чи батьки, опікуни чи піклувальники.

Крім того, існують обмеження пов’язані з виїздом з окупованого Криму.

На територію України кримчани можуть виїжджати багаторазово, якщо там живуть близькі родичі. Якщо ж ні, то на час коронавірусної пандемії діє одноразова змога.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі