субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія не виконала жодного зобов’язання щодо поліпшення ситуації на Донбасі – ОБСЄ

Новини , Політика

Росія не виконала жодного зобов’язання щодо поліпшення ситуації на Донбасі – ОБСЄ

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна виконала низку кроків у напрямку імплементації Мінських домовленостей. Водночас Росія не виконала жодного свого зобов’язання щодо поліпшення безпекової ситуації на Донбасі.

Про це заявив заступник глави місії США при ОБСЄ Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє «Укрінформ».

Він підкреслив, що Україна прийняла та оновила закон про особливий статус і добросовісно веде переговори. Росія не виконала жодного зобов’язання щодо покращення безпеки на Донбасі і взагалі уникає переговорів про досягнення миру.

«Як зазначала посол Грау (спецпредставник голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Гайді Грау – ред.) під час засідання Постійної ради минулого тижня, Україна зробила низку кроків у напрямку імплементації Мінських домовленостей. Київ прийняв та оновив закон про особливий статус і добросовісно веде переговори. Росія, втім, не виконала жодного свого зобов’язання з поліпшення безпекової ситуації на Сході України та залишається непоступливою під час переговорів про досягнення миру» , – підкреслив американський дипломат.

Гаррі Кеміан вчергове наголосив, що Сполучені Штати закликають Росію проявити політичну волю заради припинення цього жахливого конфлікту.

Він підтвердив, що США повністю підтримували та підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. І ніколи не визнають спробу Росії анексувати український Крим. А також додав, що санкції проти Росії, які пов’язані з Україною, будуть продовжені.

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу анексії Криму Росією. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції, пов’язані з Україною проти Росії, залишаться в силі, доки Росія повністю не виконає свої мінські зобов’язання та не поверне Україні повний контроль над Кримом», – заявив він.

Нагадаємо. Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ повідомив, що висновки спостерігачів на двох російських пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк» «засвідчують військове вторгнення РФ на суверенну територію України».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі