субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія намагається створити «залізну завісу» в Чорному морі – американський експерт

За кордоном , Новини , Російська агресія

Росія намагається створити «залізну завісу» в Чорному морі – американський експерт

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Альянс НАТО має нарощувати присутність в Чорному морі – це єдине, що може забезпечити свободу судноплавства, попри намагання Росії заблокувати українське узбережжя, зокрема Одесу. Про це заявив генерал Бен Ходжес, колишній командувач сухопутними силами США в Європі, нині військовий експерт.

Військова агресія Росія створила серйозну загрозу в Чорноморському регіоні й водночас – проблему для Грузії й України, заважаючи вступу в НАТО. Тим не менш, альянс має надати допомогу у створенні зони безпеки в регіоні, використовуючи для цього всі свої наявні морські та наземні системи. Без цього Росія не припинить спроби відокремити українське узбережжя «залізною завісою», за якою опиниться зокрема Одеса.

Як сказав Ходжес, Росія намагається створити «залізну завісу» у Чорному морі. Вона відділить Грузію, Молдову й Україну від іншої частини чорноморського регіону. Це дозволить Росії застосувати воєнну силу проти країн, які не є членами альянсу. Наразі найбільша загроза вбачається навколо Одеси – там росіяни можуть повторити те, що було зроблено в Криму. 

Генерал нагадав про дії Кремля в цьому регіоні. Щойно НАТО оголошує про проведення навчань, російський флот закриває проходи до зазначених місць. Фактично відбувається тимчасова блокада, під яку підпадає Одеса, і це не випадковість. Це викликає величезну стурбованість Румунії та інших країн альянсу.

Ходжес відзначив значні успіхи України в модернізації своїх військових програм та в оборонних реформах. Саме час подумати заходи поліпшення розвідки в Чорному морі. Йдеться про безпілотні системи стеження, які б діяли не тільки в повітрі, а й на воді. Одна з доступних речей – обмін розвідувальними даними з США, Грузією та Румунією.

Як нещодавно заявив міністр оборони Україні Андрій Загороднюк, вступ до НАТО залишається нашою стратегічною метою, а протидії з боку Росії тільки прискорюють процес зближення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі