неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія хоче «залізних домовленостей» і висунула нову умову для зустрічі

Новини , Політика

Росія хоче «залізних домовленостей» і висунула нову умову для зустрічі

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За словами глави МЗС, крок назустріч повинна зробити Росія, оскільки з боку України перші дії на шляху до стабілізації ситуації на Донбасі вже зроблені. Однак Російська Федерація висунула нову умову проведення зустрічі в «нормандському форматі».

Про це в ефірі шоу «Свобода слова» на ICTV повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

За його словами, спочатку делегаціями країн «нормандської четвірки» (Росія, Франція, Німеччина та Україна) обговорювалися тільки дві умови проведення зустрічі.

«Ми обговорювали всього дві умови і це було зафіксовано офіційно. Перша умова була – застосування «формули Штайнмаєра». Друга умова – розведення військ у всіх трьох ділянках, яке завершили сьогодні», – пояснив Пристайко.

Однак пізніше Російська Федерація висунула нову умову – складання спеціального документа.

«Ніякої третьої умови не обговорювали, але буквально в наступні дні зробили заяву, в тому числі прес-секретар президента Росії, що треба мати – вони використовували таку барвисту фразу – «залізні домовленості». Потім ця фраза переросла в певний документ. Ми визначили дуже короткий документ, який пропонується подати лідерам. Цей документ перераховує лише те, що ми плануємо досягти під час цієї розмови», – додав міністр.

Суть цього документа, за словами Пристайко, полягає у визначенні часу та місця зустрічі, а також у моментах, які підлягають обговоренню в ході саміту – обговорення ходу реалізації перших двох умов і розробка подальшого плану дій по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Він наголосив, що через відсутність дат і чітких домовленостей документ підготовлено майже порожнім.