субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія хоче суттєво спростити процедуру отримання громадянства іноземцями і зможе їх «за-хи-ща-ти» в інших країнах

За кордоном , Новини

Росія хоче суттєво спростити процедуру отримання громадянства іноземцями і зможе їх «за-хи-ща-ти» в інших країнах

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Росії планується істотно спростити процедуру отримання іноземцями російського громадянства і вже у лютому відповідний законопроект хочуть внести на розгляд Держдуми.

Про це пише російське видання «КоммерсантЪ» з посиланням на пресслужбу російського уряду та джерела в робочій групі з реалізації Концепції державної міграційної політики

Зокрема, вказується, що до закону «Про громадянств РФ» планується декілька змін, у тому числі, розглядатиметься отримання російського громадянства без відмови від вже наявного на момент звернення.  

Для розроблення такого законопроєкту була навіть створена за розпорядженням президента РФ Володимира Путіна спеціальна група з реалізації Концепції державної міграційної політики, куди входять представники різних відомств і парламентарі. Мета – залучити в Росію максимальну кількість громадян.

«Перед групою стоїть завдання залучити в Росію якомога більше нових громадян – від 5 млн до 10 млн. Вирішують це через зміну міграційних режимів і реформування інституту громадянства» – йшлося у повідомленні.

При цьому пункт «г» ч.1 ст.13 закону «Про громадянство Російської Федерації», де однією з умов отримання громадянства Росії іноземними громадянами є їхня відмова від наявного в них іншого громадянства.

«Із закону пропонується виключити вимогу про звернення набувача російського громадянства до повноважного органу іноземної держави з заявою про відмову від наявного у нього іншого громадянства, в тому числі для осіб, визнаних носіями російської мови», – повідомили у пресслужбі уряду РФ.

Віце-спікер нижньої палати Петро Толстой запевняє, що уряд «вже чекає» відповідний законопроєкт і вже весною цього року планується надання можливості стати громадянами Росії тим, кого вона «буде за-хи-ща-ти».

«Ми хочемо у весняну сесію це питання закрити, щоб всі бажаючі могли стати громадянами Росії. А відповідно, Росія що буде робити? Вона буде своїх громадян за-хи-щати», – заявив Толстой.

Підтвердив це Леонід Калашніков, який є главою думського комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками. За його словами, закон «Про громадянство» чекають й інші зміни для бажаючих стати громадянами Росії. Планується скасувати вимогу про безперервне проживання на території РФ іноземця – набувача громадянства РФ протягом 5 років. Навіть пункт, де вказано обов’язкове підтвердження законного джерела коштів для існування планується скасувати.

«У лютому він точно буде внесений до Держдуми. Всі вже згодні: ФСБ, адміністрація президента. На Радбезі питання обговорювалося», – заявив Калашніков.

Депутат Костянтин Затулін назвав підготовлюване рішення «правильним, давно назрілим і відповідним здоровому глузду». За його словами, це давно вже потрібно було зробити заради того, щоб збільшити кількість громадян Росії. У тому числі за кордоном.

«Продиктовано це тим, що ми зацікавлені в збільшенні числа громадян Росії. Перш за все, за рахунок співвітчизників. Це дасть можливість паспортизувати діаспору за кордоном. Вони хочуть отримати російське громадянство, але не можуть, оскільки треба вийти з громадянства країни проживання. Мільйони росіян живуть за кордоном і хотіли б стати громадянами РФ» – зазначив Затулін

Начальник головного управління МВС РФ з питань міграції Валентина Казакова (яка тож у складі президентської робочої групи) ще 28 січня анонсувала подальші зміни міграційного законодавства та закону «Про громадянство» у бік спрощення.

За її словами, планується спростити процедури набуття громадянства РФ для жителів Молдови, Казахстану, України і Білорусії.

«Це наші сусіди, і число жителів цих держав, які бажають придбати російське громадянство, стає дедалі більше», – зазначила Казакова.

У статті наголошується, що активна робота російської влади над зміною міграційного законодавства, а також норм, що регулюють отримання громадянства РФ, почалася в 2018 році. Ухвалена тоді Концепція державної міграційної політики, яка діє до 2025 року, передбачає «відкрити Росію для всіх, хто хоче тут жити і працювати, спростити правила в’їзду, включаючи видачу віз, а також процедури надання російського громадянства».

«Міграційна політика повинна бути спрямована на створення сприятливого режиму для добровільного переселення в РФ осіб, в тому числі які залишили її, які здатні включитися в систему позитивних соціальних зв’язків і стати повноправними членами російського суспільства».

У 2019 Путін спростив отримання громадянства РФ висококваліфікованим іноземцям та особам без громадянства. Також він своїм указом спростив отримання російського громадянства для жителів Донбасу. Цього ж року став безстроковим вид на проживання – раніше він видавався на п’ять років.

4 лютого Держдума ухвалила у першому читанні законопроект, що дозволяє іноземцям, що живуть в Росії і мають повнолітніх дієздатних дітей – громадян РФ, отримувати громадянство за спрощеною процедурою. Також за спрощеною процедурою зможуть отримати громадянство ті іноземці, кому виповнилося 18 років під час розгляду заяви.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі