п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія хоче крові: під час авіаудару в Сирії поцілили в школу, де жили переселенці

За кордоном , Новини

Росія хоче крові: під час авіаудару в Сирії поцілили в школу, де жили переселенці

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Згідно з повідомленням «Сирійської обсерваторії з прав людини», бомбардували російські літаки школу в селі Джубас провінції Ідліб, де жили внутрішньо переміщені особи.

В результаті завданого російськими військовими літаками авіаудару щонайменше 10 людей, в тому числі шестеро – діти, загинули 24 грудня на північному заході Сирії.

Наразі вказується, що у провінції Ідліб зараз проживає близько 3 мільйонів мирних жителів. Згідно із повідомленням ООН, більш ніж половина цивільних покинули Ідліб через постійні авіаудари іта ескалацію бойових дій в цьому районі.

З кінця квітня російські військово-повітряні сили та сирійські урядові сили здійснили ряд авіанальотів на сирійські провінції Ідліб і Хама. Дамаск стверджує, що метою цих атак є знищення об’єктів джихадистів. В результаті авіанальотів постраждали школи й медичні установи, сотні мирних жителів загинули, стверджують активісти.

Зараз сирійські війська проводять нові наступи на Ідліб за підтримки російської армії і перебувають менш ніж за 4 кілометри від Маарат ен-Нууман – великого міста, яке утримується повстанцями. Саме через це місто проходить ключове шосе, що з’єднує столицю країни Дамаск із найбільшим містом Сирії Алеппо.

Після чергових авіаударів ООН висловила занепокоєність та настійно закликає всі сторони конфлікту «забезпечити захист мирного населення», а також дозволити «безперешкодний доступ» гуманітарних організацій для допомоги нужденним.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з початку грудня в Ідлібі загинули 65 дітей, а за перші 9 місяців 2019 року – 500. В результаті військових дій загинули сотні тисяч людей. Понад 5 млн сирійців були змушені покинути країну.

Нагадаємо. Вже 4 роки, починаючи з вересня 2015 року, в Сирії приймає учать військова армія Росії. Міжнародна коаліція на чолі зі США неодноразово звинувачувала Москву в підтримці режиму Башара Асада при тому, що його всі країни Заходу звинувачують в масових порушеннях прав людини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі