неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія готується забирати ОРДО у будь-якому статусі – Клімкін

Політика

Росія готується забирати ОРДО у будь-якому статусі – Клімкін

views71

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Декілька дій, які були зроблені в ОРДЛО ватажками на «офіційному» рівні свідчать лише про одне – Росія готується забрати ці території незалежно від подальшого статусу і тому готує «російську реальність другого сорту».  

Про це написав ексміністр закордонних справ Павло Клімкін у Фейсбук.

Одним з останніх прикладів є те, що у так званій «ДНР» українська мова більше не матиме статусу державної. Тобто наміри Росії забрати окуповані території залишаються незмінними, незалежно від подальшого статусу.

«Так звана народна рада так званої «ДНР» прийняла рішення про «зачистку» української мови – вона вже не буде державною. Росія готується забрати ці території незалежно від подальшого статусу, і для цього будує російську реальність другого сорту», – підкреслює Клімкін.

Крім того, він додав прискорену видачу російських паспортів жителям окупованих територій і прийняття рішення про начебто межі так званої «ДНР» у межах Донецької області. Така «зачистка» свідомості є елементами одного плану. А запропоновані Путіним нові правки до Конституції РФ це легітимізують.

«Тому будь-яка домовленість з Росією без наших західних партнерів буде сприяти реалізації російського сценарію. А першим пунктом плану буде примус до прямого діалогу з окупаційними адміністраціями РФ. Будь-які міжсобойчики з Росією завжди погано завершуються», – застеріг Клімкін.

Він додав, що прогресу по Донбасу можна досягнути лише у разі активної допомоги ЄС, і для цього вони повинні зайти на окуповані території.

«Якщо ЄС хоче прогресу по Донбасу – хай туди заходить. Це і буде достойне рішення для тих, хто претендує на лідерство на континенті», – підсумував ексміністр МЗС.

Нагадаємо. 7 березня Путін доручив реформувати міграційне законодавство та інститут громадянства в Росії, який включає спрощений порядок отримання громадянства Російської Федерації «через походження цих осіб з країн, близьких у соціокультурному відношенні, наявності позитивних соціальних зв’язків в РФ, уразливого стану».

6 березня на тимчасово непідконтрольній Києву території Донецької області українську мову позбавили статусу державної і залишили єдину – російську.

29 листопада окупанти до складу «ДНР» включили всю Донецьку область.

18 грудня було прийнято «законопроєкт», який встановлює кордони «ЛНР» по межах всієї Луганської області України станом на початок конфлікту в Донбасі в 2014 році.

У березні 2016 року на тимчасово окупованих територіях почали видавати російські паспорти. Незахищених дітей роблять «росіянами» примусово. Також окупанти змусили отримати паспорти всіх бюджетників, а в школах дітям зробили можливість масово подавати документи на отримання російських.