понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія готова захищати функціонування російської мови в Україні, – Сергій Лавров

За кордоном , Новини , Політика

Росія готова захищати функціонування російської мови в Україні, – Сергій Лавров

views106

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сергій Лавров заявляє, що Росія готова захищати російську мову в Україні. За словами одіозного російського міністра закордонних справ, Верховна Рада ухвалила низку законів, які грубо порушують мовні права національних меншин з точки зору міжнародного законодавства та навіть Конституції України.

Цю заяву Лавров зробив у своїй промові в МДІМВ МЗС РФ, присвяченій початку навчального року. Він висловив сподівання, що Росія й далі просуватиме тему забезпечення мовних та релігійних прав національних меншин в Україні. Для цього використовуватимуть різні міжнародні структури, зокрема ООН, ОБСЄ, Раду Європи.

Російський посол вважає, що «дискримінація» російської мови почалась з прийняття низки законів. Перш за все, це закони про освіту та про українську мову як державну. Якщо вони отримають доповнення, які окремо регулюватимуть функціонування мов ЄС, то єдиною мовою, яка залишиться обмеженою, стане російська. Лавров наголошує, що це – мова спілкування для багатьох українців і це не дозволяє залишити її в дискримінаційному становищі.

Як сказав Лавров, ця тема буде пріоритетною для Росії на майданчиках ООН та ОБСЄ.

Нагадаємо. Майже ті самі речі висловив Президент України Зеленський, коли заявив про перегляд Закону про мову, дописи про віру і що лише «армія залишиться без змін, бо вона одна». Також він анонсував підготовку Закону про національні меншини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі