понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія блокує будь-які заяви про Україну – глава місії США при ОБСЄ

За кордоном , Новини , Політика

Росія блокує будь-які заяви про Україну – глава місії США при ОБСЄ

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія блокує не тільки заяви, а й навіть самі спроби щось сказати державами-учасницями ОБСЄ Раді міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі щодо дій Російської Федерації на сході України.

Про це вчора, 6 грудня, заявив очільник місії США при ОБСЄ посол Джеймс Гілмор під час прес-конференції за результатами 26-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Братиславі.

Він висловив занепокоєння від імені Сполучених Штатів Америки з приводу невиконання Росією своїх зобов’язань у рамках ОБСЄ.

«По суті, є лише одна держава – Росія – яка несе головну відповідальність за неспроможність просунутися у виконанні положень Гельсінкського заключного акту та Паризької хартії», – наголосив Джеймс Гілмор.

Як приклад того, що Росія не виконує положення Гельсінкського акту, тобто основи ОБСЄ, дипломат назвав російську агресію проти України, Грузії, порушення прав людини тощо.

За його словами, РФ не дає іншим державам-учасникам висловити своє бачення ситуації, думки та засудити порушення міжнародного порядку. Вона користується принципом консенсусу в Організації і це можна побачити в блокуванні заяв по Україні також.

Посол додає, що це не перший випадок, і така її поведінка на Раді міністрів ОБСЄ спостерігається щороку. При цьому вона не тільки блокує заяви, але й не дає можливості створити спостережну місію на кордоні, яка могла б не допустити постачання боєприпасів на схід України.

«Росія блокує будь-які спроби інших держав-учасниць зробити заяву щодо України. Так само Росія блокує будь-які зусилля ОБСЄ щодо створення українсько-російської спостережної місії на кордоні, яка б запобігла незаконному перевезенню боєприпасів чи незаконній контрабанді через кордон», – заявив очільник місії США при ОБСЄ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі