неділя, 27 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російський «військовий експерт» вважає, що  боротися з «Байрактарами» можна зенітками Другою світової війни та «Шилками»

Олександр Слов'янець


інформаційна війна

Російський «військовий експерт» вважає, що боротися з «Байрактарами» можна зенітками Другою світової війни та «Шилками»

views641

29.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після першого використання 26 жовтня у зоні проведення ООС Збройними силами України турецького БПЛА Bayraktar для знищення ворожої артилерії, яка обстрілювала селище Гранітне, російська пропаганда увімкнулася на повну потужність. У російських пропагандистських «ЗМІ» почали лунати заяви від звинувачень України у порушенні Мінських угод до відвертих погроз і маніпуляцій.

Відбулося повторення майже тих самих тез, коли з’явилася інформація про те, що Велика Британія буде поставляти протикорабельні  ракети Україні. Зараз той самий «експерт», який навіть переплутав дальність ураженні ракети Brimstone Sea Spear, дає коментарі щодо нібито дуже простого ураження БПЛА Bayraktar засобами протиповітряної оборони часів Другої світової війни та «Шилками».  

Мова йде про заступника президента Російської академії ракетних та артилерійських наук по інформаційній політиці, доктора військових наук Костянтина Сивкова.

Ось що він заявляв декільком російським виданням, і де тут відверті маніпуляції та брехня

Спочатку він пояснював, чому російські системи ППО нічого не змогли зробити з українським безпілотником. І обґрунтовував все це нібито перемир’ям.

«Зараз там перемир'я, і ​​в цих умовах ні засоби ППО не були включені до відповідної міри готовності, ні РЕБ. Об'єкт розглядався як звичайний безпілотник, а він застосував зброю».

Насправді «режим припинення вогню» існує виключно в уявленні цього «експерта». Російські окупаційні формування регулярно застосовують важке озброєння, а також використовують безпілотні апарати «Орлан» для коригування артилерійського вогню.

Причому російські безпілотники використовуються, так би мовити, під прикриттям дронів ОБСЄ. Коли спостережна місія запускала свої безпілотні апарати для моніторингу ситуації, російські безпілотними летять дуже часто під ними. І це суттєво впливає на боротьбу ЗСУ з ворожими дронами. Крім того, російські «Орлани» літають на висоті 5,5 км – і це велика проблема для українських засобів ППО, які є в наявності на лінії фронту.

Повернемося до нашого «експерта». Він заявив, що: 

«З погляду систем ППО, БПЛА «Байрактар» – досить проста ціль. Навіть за відсутності великої кількості засобів ППО в Карабаху їх там було знищено значну кількість»

Далі він навів вигадані цифри знищення Байрактарів у Карабасі. Нібито з 60 безпілотників там було знищено 46. Причому він спирається на якісь відкриті джерела. Але жодного підтвердження такої кількості збитих Байрактарів під час війни у Карабасі, немає.  Взагалі немає жодних точних відкритих даних про збиті БПЛА під час тієї війни.

Костянтин Сивков заявив, що вражати Байрактари можуть навіть «Шилки». Ось що він каже, про озброєння окупаційних гібридних сил РФ:

«У них є й «Шилки», за допомогою яких вони можуть знищувати «Байрактари» та ПЗРК. Ну і нарешті, звичайна зенітна артилерія».

Далі він взагалі починає казати, що Байрактар можна збити зенітним озброєнням часів Другої світової війни: 

«Байрактар» – це досить проста ціль для враження. Навіть зенітні вогневі засоби часів Великої Вітчизняної війни у ​​вигляді зенітних автоматичних гармат 37-мм та 85-мм успішно з ним впораються».

Як і у випадку з британськими протикорабельними ракетами, «експерт» чогось не згадує, що «Шилка» призначена для безпосереднього прикриття наземних військ, знищення повітряних цілей на відстані до 2500 м і висотах до 1500 м (дані з відкритих джерел). А висота польоту Байрактара може сягати понад 8000 м. Про яку «Шилку» може йти мова, якщо удар по артилерії 26 жовтня наносився з висоти у 5,5 км і дистанція до цілі була приблизно 15 км?

Наразі у всьому світі фахівці шукають ефективну зброю проти безпілотних апаратів, а ось російський «експерт» знайшов вже дуже просте розв'язання проблеми за рахунок «Шилок» і зеніток Другої світової війни. І все це транслює російська пропаганда. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі