п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російська влада утискає права українців у РФ — МЗС

Наталя


За кордоном , Суспільство , Право

Російська влада утискає права українців у РФ — МЗС

views684

02.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із безперервним утиском прав представників української меншини в РФ. Керівництво Росії звинувачують у намаганні асимілювати українську спільноту та знищити її культуру.

Про це повідомив пресцентр Міністерства закордонних справ України.

«У межах російської державної політики насильницької асиміляції впродовж 2011-2020 років в РФ були, зокрема, ліквідовані Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, Об'єднання українців Росії, Омська регіональна ГО «Сибірський центр української культури «Сірий Клин», Світовий конгрес українців визнано «небажаною організацією», знищено Бібліотеку української літератури в Москві», йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що черговим проявом намагань влади РФ стерти національно-етнічну ідентичність українців у Росії стало протиправне рішення Артемівського міського суду Приморського краю про ліквідацію автономної некомерційної організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта».

Зазначається, що російське керівництво не лише не намагається захищати права українців Росії, а й всіляко обмежує можливості участі у процесі прийняття рішень з питань, що їх стосуються. Тож РФ повинна виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання.

Також у МЗС закликали міжнародну спільноту дати належну оцінку стрімкому погіршенню ситуації з правами людини в Росії. Водночас засудити та посилити політико-дипломатичний тиск на владу РФ, аби припинити утиск прав представників української національної меншини в Росії.