вівторок, 07 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Російські тролі атакували понад 30 відомих західних ЗМІ

Константинова Ольга


За кордоном , Події

Російські тролі атакували понад 30 відомих західних ЗМІ

views297

06.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

32 відомих західних видань в 16 країнах світу атакували російські тролі з метою схилити громадську думку на користь Росії.

Про це повідомляє BBC з посиланням на дослідження Центру вивчення злочинності та безпеки Кардіффського університету (Велика Британія).

Дослідження центру показало, що 32 відомі видання в 16 країнах світу стали мішенню тролів, у тому числі сайти британських Mail Online, Express і Times.

«За словами дослідників, розміщені на цих сайтах тролями коментарі потім використовувалися російськомовними виданнями як основа для статей... Науковці використовували метод розпізнавання патернів для аналізу коментарів читачів, який змусив їх припустити, що деякі акаунти організованим чином розміщували прокремлівський контент», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що ці коментарі потім підхоплювалися російськими ЗМІ, які на їх основі створювали з вихідної новини російськомовний матеріал під певним кутом, який вказує, якої думки нібито дотримуються британці.

Метою публікації цих матеріалів була демонстрація нібито широкої підтримки західними громадянами Росії або президента Володимира Путіна або певної політики.

Їх публікували в Росії, але також і в інших європейських країнах, особливо в Болгарії. Потім їх просували в соцмережах, включаючи Telegram, що збільшувало охоплення аудиторії.

За словами професора Мартіна Іннеса, ця витончена кампанія стала можливою тому, що в той час як соцмережі витрачають багато коштів на виявлення подібних кампаній впливу, традиційні сайти медіа-організацій мають набагато менше можливостей поставити заслін тим, хто створює масові акаунти.

Так, було виявлено, що один акаунт міняв локацію 69 разів, а ім'я - 549 разів з моменту його створення в червні минулого року.

Деякі веб-сайти ЗМІ дозволяють читачам голосувати за коментарі, і дослідники говорять, що прокремлівські коментарі отримували несподівано велику кількість голосів «за».

Росія послідовно заперечує свою причетність до операцій з пропаганди та дезінформації.

Серед інших вебсайтів, імовірно стали мішенню російських тролів, дослідники називають американську Fox News, Le Figaro у Франції, Der Spiegel і Die Welt в Німеччині і італійську La Stampa.

Коментарi (0)