понеділок, 27 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія почала нову інформаційну операцію проти України: подробиці

Олександр Слов'янець


Російська агресія

Росія почала нову інформаційну операцію проти України: подробиці

views827

29.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Росія почала використовувати нову тактику в інформаційній війні, яка є частиною гібридної агресії Росії проти України. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Сергій Гармаш — представник України у ТКГ (тристоронній контактній групі).

 

Видання «Патріот Донбасу» вирішило дослідити, як відбувалася чергова інформаційна атака, хто за нею стоїть і хто її виконує.

 

«Чітко простежується нова тактика у гібридній війні Росії проти України. Вона полягає в розмиванні в українському суспільстві тих самих "червоних ліній", які визначені президентом і громадянським суспільством, по Донбасу. В першу чергу - найбільш небажаною для Москви "червоної лінії" Києва — суб'єктивізації ОРДЛО. Мабуть, в Кремлі вирішили, що зможуть переконати президента Зеленського зняти цю "червону лінію", якщо вона перестане бути червоною для українського суспільства», - написав Гармаш.

 

Мова йде про позицію української влади — не вести перемовини з представниками окупаційної влади у Донецьку та Луганську. На проведенні таких перемовин завжди наполягає РФ, просуваючи тезу про «громадянську війну в Україні».

 

Нова тактика РФ у цьому випадку була побудована на результатах опитування, яке провела громадська організація "Київський інститут соціологічних та маркетингових досліджень". Опитування було проведено 23-26 квітня телефоном. Потім відбулася пресконференція в інформаційному агентстві Інтерфакс – Україна. На цій пресконференції були присутні: керівник ГО Андрій Дягіль та аналітик організації Ольга Чижевська.

 

Там були оприлюднені результати опитування. Ось що заявила аналітик, соціолог  Ольга Чижевська:

 

«В результаті опитування з’ясовано, що більша частина опитаних - 54,5% вважають, що президент України Володимир Зеленський заради миру повинен провести особисту зустріч з представниками самопроголошених республік. Майже чверть опитана них – 24,7%, навпаки не підтримують цю ідею і 20,8% опитуваних відповіли, що їм важко відповісти на це питання».

 

Цікаво, що соціологи не використовують термін «окуповані території», який вже існує на законодавчому рівні, а визначають ці території, як «самопроголошені республіки». Саме таке визначення досить часто використовують російські ЗМІ.

 

Далі відбулося, те, що і мало б відбутися у разі спланованої інформаційної операції РФ. Інформація про те, що більшість громадян України, нібито за прямі перемовини президента України з представниками, так званих «Л/ДНР», почала поширюватися, як у РФ, на окупованих територіях, а також на ресурсах, підконтрольних Віктору Медведчуку.

 

Наприклад, на сайті 112 ua.tv.

 

 

Крім того, інформація про результати цього опитування, була оприлюднена під час засіданні ТКГ Родіоном Мірошником (мешканцем Москви) та представником ОРЛО у політичній підгрупі. Про це пише Сергій Гармаш. Причому, Мірошник подає інформацію так, що це нібито результати дослідження КМІС (Київський міжнародний інститут соціології).

Насправді КМІС та Київський інститут соціологічних та маркетингових досліджень це різні організації. У останнього, навіть не вдалося знайти сайт. Згідно з даними You Control - це громадська організація, яка була зареєстрована трохи понад місяць тому, 18 березня 2021 року. Ця ГО має назву «інституту». Уповноваженою особою є Андрій Дягіль. На пресконференції він представлений, як директор.

 

Цей «інститут» досить часто фігурує на сайтах, пов’язаних з партією ОП-ЗЖ, як «надійне» джерело інформації про зростання рейтингів цієї партії.

Андрій Дягіль захищає телеканали, які були закриті рішенням РНБО, називаючи це «наступом на свободу слова». Він виступає в якості експерта.