вівторок, 19 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія лідирує за кількістю програм-вимагачів у кіберпросторі

Наталя


За кордоном , Технології

Росія лідирує за кількістю програм-вимагачів у кіберпросторі

views140

14.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кіберзлочинці з Росії причетні до більшості вимагань в Інтернеті проти підприємств та інших організацій, що є найсерйознішою онлайн-загрозою для Великої Британії.

Про це повідомила виконавчий директор британського Національного центру кібербезпеки (NCSC) Лінді Кемерон, передає The Guardian.

«Ми спільно з Національним агентством з питань злочинності (NCA) оцінюємо, що кіберзлочинці, які знаходяться в Росії та сусідніх країнах, несуть відповідальність за більшість руйнівних атак-вимагачів на цілі Великої Британії», заявила Кемерон.

Згідно з інформацією, така заява є однією з найрішучіших досі спроб керівника британської розвідки прив'язати епідемію інтернет-вимаганнь до Росії, яку звинувачують у заступництві злочинців-хакерів, що намагаються отримувати мільйони шляхом захоплення корпоративних даних.

Повідомляється, що у травні 2021 року тодішній британський міністр закордонних справ Домінік Рааб використав більш нюансні слова, коли сказав, що такі держави, як Росія, не можуть «відмахуватися» та казати, що банди-вимагачі, які діють з їхньої території, не мають до них ніякого відношення.

Відтоді Захід намагається посилити тиск на Кремль. За літо Джо Байден двічі порушував це питання з Володимиром Путіним, та натякнув, що США будуть готові атакувати комп'ютерні сервери, що належать угрупованням, якщо нічого не буде зроблено.

У жовтні минулого року рада Хакні в Лондоні постраждала від серйозної атаки вимагачів, яка протягом кількох місяців впливала на житлову допомогу та інші муніципальні системи. Передбачається, що рада відмовилася сплачувати вимоги хакерів про викуп, проте відновлення системи можуть коштувати до 10 мільйонів фунтів стерлінгів.

Кемерон каже, що виплата викупу «надає сміливості цим злочинним групам», але це не є незаконним, тому що більшість зі злочинних угрупувань не належать до заборонених груп. Британські закони про вимагання забороняють тільки виплату викупу терористам та вони складалися, в основному, як відповідь на загрозу викрадення.

За словами експертів, Росія разом з іншими колишніми радянськими державами за межами Балтійського регіону вирішили закрити очі на діяльність кібербанд у разі, якщо їхні зусилля спрямовані за кордон проте одна горезвісна банда під назвою REvil дійсно вийшла з мережі в липні після скарг Байдена.

Також відомо, що інші злочинні кібер-групи заробили величезні суми: одне дослідження підрахувало, що банда Wizard Spider або група RYUK отримала близько 150 мільйонів доларів.  

Коментарi (0)