неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Робота по обміну йде, але в пріоритеті зустріч, для якої Україна має виконати всі умови

За кордоном , Новини , Політика

Робота по обміну йде, але в пріоритеті зустріч, для якої Україна має виконати всі умови

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація та Україна обговорюють можливість нового обміну полоненими, проте узгодженої дати поки немає. Про це заявив заступник голови Міністерства закордонних справ РФ Андрій Руденко, пишуть російські ЗМІ.

За його словами, на сьогодні триває робота з підготовки нового обміну полоненими.

«Не публічна, але робота йде. Ми розраховуємо, що вона принесе якісь результати», – зазначив Руденко і додав, що зараз в пріоритеті стоять інші питання, в першу чергу проведення саміту «нормандської четвірки».

«Зараз ще рано говорити про конкретні терміни проведення переговорів в «нормандському форматі», – заявив Руденко.

Він зазначив, що спершу слід дочекатися завершення розведення військ у районі селища Золоте в Донбасі, потім такої ж процедури в Петровському і переконатися, що в процес не втрутяться українські націоналісти.

«Коли всі ці речі будуть завершені і верифіковані місією ОБСЄ, що все так, як треба, що все за правилами, тоді будемо розмовляти вже про конкретні дати саміту в нормандському форматі. Поки це, як мені здається, передчасно», – додав дипломат РФ.

Руденко зазначив, що контактна група все ж таки обговорює обмін полоненими в ході збройного конфлікту на Донбасі.

«Те, що сталося у нас з Україною, стосувалося, як ви знаєте, українських громадян на території Росії і російських на території України. Те, що обговорюється в контактній групі, і що, можливо, отримає розвиток – це обмін між Україною та самопроголошеними «республіками Донбасу». Це два трохи різні процеси, але і по тому, і по іншому напрямку робота йде», – додав Руденко.

Нагадаємо. Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що анонсований обмін полоненими з Росією буде включати три групи людей. Він також зазначив, що обмін знаходиться на вирішальному етапі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі