п’ятниця, 23 квітня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Рябошапка доручив слідчим Нацполіції зібрати додаткові докази щодо невинуватості звинувачуваних у справі Шеремета

Новини , Україна

Рябошапка доручив слідчим Нацполіції зібрати додаткові докази щодо невинуватості звинувачуваних у справі Шеремета

views5

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Генеральна прокуратура вирішила доручити слідчим Нацполіції перевірити версії невинуватості фігурантів, на які вказує сторона захисту у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомив генпрокурор Руслан Рябошапка в ефірі програми «Свобода слова».

Він сказав, що слідчим нацполіції дали «вказівки що саме треба зробити».

«Ми запропонували зібрати додаткові докази, були дані вказівки, що саме треба зробити. Зокрема, ми акцентували роботу слідства на тому, що потрібно перевірити та доказів сторони захисту, що підтверджують невинуватість осіб, яким повідомлено про підозру», – пояснив Генпрокурор.

При цьому він зазначив, що ще у грудні минулого року слідство начебто мало достатньо доказів для оголошення підозр фігурантам справи. Але до суду передати справу неможливо, тому що доказів недостатньо.

«На момент, коли починалося розслідування, обсягу доказів було достатньо. Але, щоб передати справу до суду, повинно бути зібрано набагато більше доказів, щоб звинувачення було переконливим», – додав Рябошапка.

Пояснив він і відмову щодо зміни запобіжного заходу для двох фігурантів. За його словами, прокурори наполягали на цьому через різні ризики.

«Щодо запобіжного заходу – там мають бути доведені ризики того, що ці особи не уникатимуть суду і слідства, не впливатимуть на слідчих і свідків, не впливатимуть на докази – не знищать їх. Тому прокурори наполягали на тому, щоб залишити двох фігурантів справи під вартою», – пояснив Рябошапка.

Нагадаємо. Поліція допитала проросійського юриста Андрія Портнова у справі про вбивство Шеремета. Допит провели з приводу опублікованих аудіозаписів переговорів підозрюваних з співробітниками СБУ.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка і раніше заявляв, що для передачі до суду справи Шеремета недостатньо доказів.

Президент України Володимир Зеленський не зміг сказати, коли саме закінчиться «випробувальний термін» для голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, але пояснив що він залежить від результатів гучних справ, зокрема, про вбивство Шеремета.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про створення тимчасової слідчої комісії у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

2 грудня 2019 року міністр МВC Арсен Аваков за участю президента Володимира Зеленського на брифінгу повідомили про підозру п’ятьох осіб: медсестри одного з парашутно-десантних батальйонів Яни Дугарь, лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інни Грищенко.

Коментарi (0)