Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні повинна пильно стежити та відображати в своїх звітах деструктивні акції націоналістів в Україні.
З таким закликом виступив у четвер заступник постійного представника Росії при ОБСЄ Володимир Жеглов. І додав, що неприпустима ситуація, коли НАТО поставляє зброю, яку будуть використовувати проти мирного населення на Донбасі.
Прояв агресивного націоналізму
Дипломат заявив, що в Україні агресивно діють українськи націоналісти, які прибули у Золоте зі зброєю, щоб не допустити розведення сил та засобів, а також зірвати Мінські умови. І що лише приїзд Зеленського вгамував їх і змінив ситуацію в селищі.
Однак, на його погляд, цього не досить, тому що взагалі в Україні дуже в’яла реакція влади на дії радикалів.
«Потрібна політична воля і послідовний, відповідальний підхід до виконання зобов’язань. Важлива роль тут належить СММ, якій потрібно пильно стежити і детально відображати в своїх звітах деструктивні акції націоналістів. Необхідна давно затребувана тематична доповідь на цю тему. Також закликаємо профільні структури ОБСЄ, включаючи БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини), тримати в фокусі тему проявів агресивного націоналізму на Україні», –заявив заступник постпреда РФ
Зброя НАТО в Україні – це загроза
Жеглов вважає, що ситуація з поставками зброї в Україну неприйнятна і небезпечна, тому що зброя може з’явитися на Донбасі й використовуватиметься проти мирного населення. Тож у постійному представництві Російської Федерації при ОБСЄ закликали Організацію Північноатлантичного договору відмовитися від поставок зброї в Україну, зокрема, турецьких ударних безпілотних літальних апаратів.
«Ведуться поставки озброєнь з країн НАТО в Україну. Минулого тижня ЗМІ повідомили про завершення поставок компанією «Байкар-Макина» ударних безпілотних літальних апаратів «Байрактар-ТБ2». Закликаємо утримуватися від експорту озброєнь, які можуть виявитися в Донбасі і бути задіяні проти мирного населення», – заявив він.
США та ЄС повинні підштовхувати Україну до миру
І США, і ЄС повинні вплинути на керівництво України і змусити його не «загравати з партією війни», а зробити певні кроки для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
«Закликаємо США і Євросоюз спонукати українське керівництво до конкретних кроків на шляху до миру. Поки ж спостерігаємо лише їхнє загравання з київської «партією війни», наполегливі спроби «вписати» Україну в геополітичне протистояння, параметри якого вимальовують за океаном», – заявив представник країни-агресора.
Наприкінці дипломат додав, що Україні «наполегливо намагаються нав’язати помилковий геополітичний вибір у категоріях блокового мислення» щодо членства в НАТО. Засідання НАТО та Комісії Україна-НАТО, що проходили 30-31 жовтня, ні до чого доброго не доведуть, бо можуть привести до ліній роз’єднання і в Європі, і в Україні.