понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
РФ створює ядерний відстійник в окупованому Криму

Наталя


Технології

РФ створює ядерний відстійник в окупованому Криму

views345

12.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія має намір розмістити установки зі збагачення урану та активно застосовує технології, пов’язані з ядерною зброєю, на Кримському півострові. Такі дії окупантів можуть призвести до екологічної катастрофи у всьому Чорноморському регіоні.

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки МО України бригадний генерал Кирило Буданов, передає пресслужба відомства.

«Тактична ядерна зброя в Криму, а тепер ще й намір розмістити на окупованому українському півострові установки зі збагачення урану, виробництво матеріалів подвійного призначення і застосування технологій, пов’язаних з ядерною зброєю, все це може перетворити Крим у ядерний відстійник. Екологічна ситуація в цілому регіоні буде під загрозою», наголосив Буданов.

За його словами, починаючи з 1999 року, Росія різко змінила ядерні положення Концепції національної безпеки й почала відстоювати «принцип деескалації» в своєму ядерному шантажі. Головна роль відводиться тактичній ядерній зброї. Постійні погрози застосування такої зброї в конвенціональних цілях покликані створити атмосферу «ядерного психозу» як у самій Росії, так і в сусідів.

Він переконаний, що Путін фактично використовує наративи радянської ядерної пропаганди, яка ставила за мету залякування Заходу, проте призвела насправді до формування стратегії взаємного гарантованого знищення.

Зазначається, що в кращих традиціях холодної війни режим президента Росії досягає психологічного ефекту так званого балансування низки країн «на межі війни». Ядерні маневри РФ в Арктиці, ядерні погрози країнам Східної Європи, а також програма ядерного розгортання в Криму, що створює проблеми всьому Чорноморському регіону, є головним фронтом нестабільності та непевності.

На його думку, в контексті екологічної загрози, що нависла над Кримом від ядерних намірів РФ, Україна повинна консолідувати зусилля всіх країн Чорноморського регіону та Східної Європи задля протидії таким намірам путінського режиму.