середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Результати наради в ОП: Дистанційне навчання ВНЗ, канікули у школах, штрафи, відповідальність

Суспільство

Результати наради в ОП: Дистанційне навчання ВНЗ, канікули у школах, штрафи, відповідальність

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час останньої наради у президента Володимира Зеленського прийнято 10 важливих кроків у боротьбі з епідемією СOVID-19 в Україні.

Про це голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, народний депутат фракції «Слуга народу» Михайло Радуцький написав у Фейсбуці.

«Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень», – йдеться в повідомленні.

Серед прийнятих рішень:

1. Тимчасове переведення ВНЗ на дистанційне навчання, яке повністю підтримує керівництво навчальних закладів.

2. Перенесення осінніх канікул у школах: «дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня».

3. У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Всі заклади мають бути закриті до 22:00. Ніяких «гулянок» у клубах.

4. Збільшення запасів засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

5. В Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту. Для цього закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні.

6. Готуються відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19 і таким чином значно збільшується кількість ліжкомісць.

7. Залучаються інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях, які під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу.

8. Збільшується кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис до 50 тис на добу.

9. Має бути вирішена проблема із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню (виділено регіонам 572 млн грн).

10. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму – запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

«Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок», – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі