вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Резніков закликав переглянути Мінські угоди

Політика

Резніков закликав переглянути Мінські угоди

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українська сторона готова зробити кроки до встановлення миру на Донбасі, однак Росія відмовляється відповідати взаємністю і не має бажання припинити семирічну війну в Україні.

Про це пише у своїй колонці для Atlantic Council віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков.

«Наближається сьома річниця початку військових дій між Росією і Україною, і багато людей недавно запитували мене: «Що далі?». Як парламентер в Тристоронній контактній групі, створеній для припинення конфлікту в Україні, і як міністр, відповідальний за реінтеграцію тимчасово окупованих частин Донецька, Луганської області та півострова Крим, я дивлюся на це питання з обох сторін», – зазначив він.

Міністр повідомив,що Україна виконала майже всі зобов’язання, взяті на саміті нормандського формату в Парижі в грудні 2019 року. З тих пір було два взаємних звільнення затриманих, виділено 19 ділянок землі для гуманітарного розмінування і чотири нових району для роз’єднання сил. Вперше з моменту початку конфлікту в 2014 році було укладено п’ятимісячне припинення вогню. Незважаючи на недосконалість, це припинення вогню, безсумнівно, врятувало життя.

«Термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року. Оскільки вони є політико-дипломатичною угодою, а не міжнародним договором, Мінські угоди мають суперечливі вимоги. Більш того, Росія сама порушила умови угод у лютому 2015 року, захопивши місто Дебальцеве і великі ділянки додаткових земель на сході України», — нагадав Резніков.

Також він зазначив, що з літа 2020 року російська сторона використовувала різні приводи, щоб паралізувати Тристоронню контактну групу і відмовитися від своїх зобов’язань. Україна ж представила свій план з реалізації Мінських домовленостей, але російська — не повідомила про своє бачення.

Міністр заявив,що головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів.

Це питання піднімали представники ОБСЄ, німецькі та французькі партнери, але ці зусилля дали дуже обмежені результати.

«В кінцевому підсумку просування до миру залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків у межах поточних домовленостей практично вичерпані. Слово «безпека» має тут першорядне значення. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв’язати повномасштабну війну в Східній Європі», — наголосив Резніков.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі