субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Реформа оподаткування: цивільна конфіскація незабаром?

ВАЖЛИВО знати

Реформа оподаткування: цивільна конфіскація незабаром?

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Схоже на те, що «у Зеленського» протягують руки до майна громадян та планують запровадити механізм конфіскації без суду. Нижче – більш детально про те, чого нам чекати в системі оподаткування.

Реформа системи оподаткування – одна з пріоритетних для президента України та його партії «Слуга народу». В цій сфері мають відбутися декілька рішучих змін.

Посімейне декларування

Як нещодавно заявив нардеп від «Слуги» Данило Гетьманцев, в країні планується запровадити посімейне декларування доходів. На його думку, це буде вигідніше та справедливіше, ніж існуюча система оподаткування. Нардеп робить акцент на позитивному для всіх нас моменті: реформа дасть українцям можливість заощадити. Але слід мати на увазі й інші наслідки: тотальний контроль над тим, звідки ми отримуємо доходи та які вони, виведення бізнесу з тіні та наповнення бюджету за рахунок штрафів. Звідки вони візьмуться? А з посиленого контролю за доходами: саме він дозволить виявляти тих, хто ухиляється від сплати податків.

Легалізація активів через нульову декларацію

Ще одна інновація – «нульові декларації». Фактично це податкова амністія, яка дозволить легалізувати все, що «нажите непосильною працею». Законопроект про нульові декларації майже готовий, залишилось узгодити декілька моментів. Ключовий з них – розмір ставки: обговорюється 5 % від активів. Наступним кроком буде логічним запровадити обов’язкове декларування – через один-два роки після податкової амністії.

Конфіскація без судового рішення

Далі на черзі обіцяна партією “Слуга народу” цивільна конфіскація. Вона означає, що у деяких випадках можна проводити конфіскацію майна без рішення суду. Цивільна конфіскація застосовується у США, Великій Британії, Австралії, Канаді, Швейцарії та ще у деяких країнах як засіб боротьби з корупцією.

Законопроект про конфіскацію незаконно отриманих активів вносився до ВР на початку літа, але не був проголосований. В ньому містяться підстави для того, щоб відбирати кошти та майно, нажиті шляхом корупції та махінацій. Ще одна важлива інновація: такі питання будуть розглядатися за принципом презумпції правоти позивача. Це означає, що не позивач має навести докази порушень, а відповідач підтвердити, що всі претензії до нього безпідставні.

Хто підпадає під дію закону про цивільну конфіскацію

Якщо ви боїтесь, чи не заберуть у вас майно та гроші без всякого суду – не поспішайте лякатись. Більшість категорій громадян не підпадатимуть під дію цього закону. Якщо ви робочий, пенсіонер або навіть фрілансер, можете спати спокійно. Закон стосуватиметься лише чиновників різних рівнів: як місцевого, так і державного.

Щоб потрапити «під статтю», треба, щоб придбане майно або накопичення значно перевищували офіційний дохід. З огляду на світову практику можна припустити, що йдеться про перевищення у 500 прожиткових мінімумів для працездатних. Наразі це трохи більше 1 млн грн.

Можна очікувати, що дуже скоро цей закон потрапить на розгляд новообраної Верховної Ради та буде прийнятий. А ви готові до нової системи оподаткування?