четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Реакція ЄС на російські паспорти для жителів ОРДЛО

За кордоном , Новини , Новини окупації , Події

Реакція ЄС на російські паспорти для жителів ОРДЛО

views145

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Європейська комісія разом з Європейською службою зовнішніх справ та у координації з делегаціями ЄС у Києві та Москві розробляє “єдині рекомендації” для країн-членів ЄС щодо “ідентифікації та можливого невизнання” російських паспортів, що видаються жителям тимчасово окупованих російськими військами районів Донецької та Луганської областей України. Про це свідчить заява речника ЄС, надана 8 серпня 2019 року інтернет-виданню DW.

В планах ЄС і врегулювання питання щодо видачі віз для власників таких паспортів. Визнавати чи не визнавати подібні документи знаходиться у компетенції кожної держави, що має членство у ЄС, – підкреслив речник у своїй заяві.

Хронологія подій з видачею російських паспортів жителям окупованих територій Донбасу

24.04.2019 рік. Президент РФ Путін підписує указ про спрощену процедуру отримання російського громадянства жителями ОРДЛО.

07.05.2019 року. Путін поширив дію вищезгаданого указу на всіх жителів Донбасу, включно з територіями підконтрольними Україні.

20.06. 2019 року. Глави держав і урядів Європейського Союзу висловили надзвичайне занепокоєння з цього приводу. На саміті ЄС наголосили, що такий крок російської влади “суперечить духу та цілям” мінських домовленостей. В той самий час розпочинається робота над процедурою невизнання незаконно виданих російських документів.

05.08.2019 року. Міністерство закордонних справ Естонії ухвалило рішення про невизнання паспортів, виданих жителям окупованого Донбасу на підставі квітневого указу президента Росії Путіна. Над цим же питанням зараз працюють дипломати Литви.

А тим часом, понад 13 тисяч жителів, що проживають на окупованій РФ частині Донбасу, вже отримали паспорти з російським громадянством. Варто відзначити, що українські правоохоронці ідентифікували значну частину власників нових незаконних документів.

Україна та інші держави цивілізованого світу категорично не визнають отримані таким чином російські паспорти.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі