четвер, 19 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Раптово: Держдеп заявив про можливе розширення «нормандського формату» і підтримав Москву

За кордоном , Новини , Політика

Раптово: Держдеп заявив про можливе розширення «нормандського формату» і підтримав Москву

views37

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 3 грудня, Державний департамент США заявив про дискусії, які ведуться з приводу можливого розширення «нормандського формату».

Про це заявив заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл на публічних слуханнях у комітеті з закордонних справ Сенату Конгресу США і пообіцяв «тримати в курсі» подій без уточнення будь-яких деталей.

Хейл говорить, що так вже склалося історично, що Вашингтон не став учасником, але при цьому він постійно та тісно взаємодіє і з Німеччиною, і з Францією і зі Сполученим Королівством. Він запевняє, що у цьому процесі вони присутні «в значній мірі».

А потім додає, що найближчим часом між США та Росією стартує новий раунд стратегічного діалогу, і що заради американських інтересів вони не хочуть псувати відносини з Росією. Мовляв, це стосується і підтримки каналів взаємодії з Росією різнопланових двосторонніх питань, наприклад, Сирії, Афганістану, Північної Кореї, України, контролю над озброєннями, контртероризму тощо.

«Для просування американських інтересів ми принципово не прагнемо до конфронтаційних відносин з Росією. Ми залишаємося відкритими для співпраці з Москвою, коли вона відповідає нашим інтересам і інтересам наших союзників», – повідомив заступник секретаря Держдепу.

Як повідомляє «РИА Новости», Девід Хейл також говорив, шо Держдеп не визнає Росію державою-спонсором тероризму і вважає за необхідне, щоб її було включено до відповідного списку через операцію в Сирії.

Крім того, стала відома і позиція президента США Дональда Трампа. Він заявив, що його країна може порозумітися з Росією і нічого поганого у цьому немає. До того ж, у цьому «всі зацікавлені, тому шо конфлікт триває вже занадто довго».

«Я думаю, ми можемо порозумітися з Росією. Я думаю, що це було б непогано, порозумітися з Росією», – заявив президент США Трамп на спільній прес-конференції з президентом Франції Емманюелем Макроном.