вівторок, 17 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Рахунки «Суспільного» заблоковані через минулі борги: під загрозою «Євробачення» та Олімпіада 2020

Новини

Рахунки «Суспільного» заблоковані через минулі борги: під загрозою «Євробачення» та Олімпіада 2020

views63

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Суспільне» заявило про арешт рахунків за борги, які отримало у спадок від колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність. Зараз роботу мовника заблоковано і це ставить під сумнів участь України у пісенному конкурсі «Євробачення» і трансляцію Олімпіади-2020.

Про це йдеться у заяві «Суспільного» у Фейсбук.  

Вказується, що на рахунки коштів накладено арешт, а сума боргу перевищує 10,5 млн євро.

«Постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781 було накладено арешт на кошти, що є на рахунках Суспільного мовника. 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюз» розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Потім державне фінансування було припинене і кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз» не виділялися. Саме це й стало причиною появи боргу та появи відповідного судового процесу.

«Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність», – підкреслює «Суспільне».

Вони наголошують, що така ситуація може призвести до блокування участі України в Євробаченні, відсутності можливості запускати проєкти та повної зупинки діяльності телерадіокомпанії.

«Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової Суспільної студії в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ. Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника (UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ та трьох каналів радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура)», – написано в повідомленні.

Також звертається увага, що «Суспільний» неодноразово звертався до влади, але ні підтримки, ні відповіді не отримав.

«Уже тиждень Суспільний мовник звертається по допомогу до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та потрібної з боку держави підтримки», – наголосили у «Суспільному».

У повідомленні вказується, що навіть при наближенні видатків за бюджетною програмою, усі отримані з бюджету кошти перейдуть до компанії «Євроньюз», тож у 2020 році «Суспільне» недоотримає майже 300 млн грн. Таким чином не буде можливості реалізувати річний план діяльності, а «Суспільне» знову перейде в режим виживання.

«У ситуації, що склалася, Суспільний мовник далі звертається до відповідних міністерств задля ініціювання виділення з державного бюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково», – написано в повідомленні.

Крім того, звертається увага громадськості, що за відсутністю допомоги з боку держави суспільне мовлення може повністю зупиниться.

«Команда Суспільного звертає увагу громадськості на те, що створення незалежної телерадіокомпанії з переданням їй величезних державних боргів — неможливе, а відсутність допомоги з боку державних органів у вирішенні цієї проблеми призведе до повної зупинки суспільного мовлення в Україні», – підсумували вони.