субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Рада Європи ухвалила рішення щодо прав людини в Криму

Наталя


За кордоном , Новини , Події , Політика

Рада Європи ухвалила рішення щодо прав людини в Криму

views158

13.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації з правами людини на тимчасово окупованій території Кримського півострова та міста Севастополя.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

 

«МЗС вітає ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи 11 травня 2021 року ініційованого Україною рішення «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що у документі засуджується окупація Кримського півострова Росією, що є прямим підривом норм міжнародного права та принципів Ради Європи, та констатується значне порушення країною-окупантом прав людини у Криму.

 

Крім того, Комітет Ради Європи вкотре підтвердив свою позицію щодо підтримки незалежності й суверенітету України та закликав Російську Федерацію відновити територіальну цілісність держави у її міжнародно визнаних кордонах. Ухвалення зазначеного рішення підтвердило, що питання Криму і надалі перебуватиме у центрі посиленої уваги головного керівного органу Ради Європи.

 

Повідомляється, що у документі міститься заклик до РФ звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, а також зняти протиправну заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

 

У МЗС відмітили, що у рішенні також є звернення до комісара Ради Європи з прав людини щодо здійснення на постійній основі моніторингу ситуації на окупованому півострові. Передбачено також представлення генеральним секретарем Ради Європи на розгляд Комітету міністрів, не рідше ніж раз на рік, доповідей щодо ситуації у Криму.

 

«У цьому контексті принциповою залишається позиція щодо надання Росією повного та безперешкодного доступу до території окупованого Криму правозахисним механізмам Ради Європи для здійснення ними моніторингової діяльності відповідно до норм міжнародного права і поваги до суверенітету і територіальної цілісності нашої держави з належним урахуванням українського законодавства та статусу Криму як тимчасово окупованої території України», зауважили в дипломатичному відомстві.

 

Також дипломати наголосили, що вказане рішення є вже другим комплексним документом Комітету міністрів Ради Європи, щодо проблем на тимчасово окупованій території Криму.

 

У МЗС додали, що ухвалений документ посилює політику міжнародної спільноти щодо невизнання спроби анексії Криму та сприятиме, зокрема, реалізації української ініціативи створення Кримської платформи та перспективі подальшої деокупації АРК та міста Севастополь.

 

Коментарi (0)