субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Питної води у Криму вистачить до березня 2020 р. – Дмитро Кобилкін

Новини , Новини окупації

Питної води у Криму вистачить до березня 2020 р. – Дмитро Кобилкін

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окупаційна влада Криму визнає велику загрозу зневоднення півострова найближчим часом та закликає до економії.

Міністерство надзвичайних ситуацій підконтрольного Росії уряду Криму звернулось до жителів півострова зробити запаси води через відсутність водопостачання 9 грудня в деяких регіонах, пояснюючи «аварійно-відновлювальними роботами на мережах холодного водопостачання». При цьому не повідомляється коли відновлять постачання води, але обіцяють її підвезення у разі необхідності.

«З метою недопущення надзвичайних ситуацій керівникам соціально-значущих об’єктів і іншим споживачам слід забезпечити запаси води», – йдеться в повідомленні відомства 8 грудня.

Проте, люди не вірять у ремонтні роботи і багато з них впевнені, що це вже почались якість кроки для того, щоб взагалі вода залишилась на півострові. Тобто – перша ластівка до вимушеної економії.

Ще у листопаді Кримський гідрометцентр повідомив, що тепла осінь з мінімальними опадами призвела до посухи та пересихання головних річок, які живлять водосховища природного стоку півострова.

Російська «рада міністрів» Криму отримала свіжі дані та заявила, що запасів питної води для потреб населення вистачить лише до березня 2020 року. При цьому «міністр природних ресурсів і екології» Росії Дмитро Кобилкін звернувся до жителів півострова із закликом максимально економно витрачати воду.

У Севастополі взагалі заявили, що через нестачу питної води її подачу планують суттєво скоротити та давати по графіку – кілька годин на добу. Крім того, окупаційна «влада» намагається взагалі зробити шокуючі та абсурдні речі – будували якісь споруди для утримання води, якої немає, знищували дерева, які занесені у Червону книгу та намагалися перекрити річку. При цьому, у регіоні є невелике резервне водосховище під горою Гасфорта, яке б могло трохи врятувати ситуацію, але воно у приватній оренді «Нічних вовків»…

Екологи анексованого Росією Криму б’ють на сполох, тому що окупаційна влада наносить непоправну шкоду не тільки людям та природі, але й взагалі всій екології курорту. У зв’язку з тим, що зараз запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел, це може взагалі прийняти незворотний процес. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел вже призвело до засолення ґрунту на півострові, а далі буде лише гірше. І виправити буде взагалі неможливо.

Нагадаємо. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, який з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.

Окупанти покладали надію на можливе відновлення постачання води після оновлення влади в Україні, але марно. Заступник постійного представника президента в Автономній республіці Крим Таміла Ташева заявила: «Повернете Крим – повернемо воду».