середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Путін вимагає вирішення питання про особливий статус Донбасу

За кордоном , Новини

Путін вимагає вирішення питання про особливий статус Донбасу

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент РФ Володимир Путін заявив, що альтернативи нормандському формату він не бачить, проте перед організацією саміту потрібно «вирішити низку питань».

Така заява прозвучала на спільній прес-конференції з Емманюелем Макроном в рамках візиту російського очільника до Франції.

Зокрема він сказав: «Я справді вважав і зараз вважаю, що будь-яка зустріч, зокрема і зустріч у “нормандському форматі”, має приводити до конкретних результатів. І, на мій погляд, потрібно домагатися того, про що ми домовлялися раніше, безумовно домагатися, йти до з цією метою».

Путін нагадав, що раніше вже був певний рух до надання особливого статусу Донбасу. В 2016 році в Україні було видозмінено імплементацію закону про особливий статус Донбасу з ініціативи тодішнього президента України Порошенка. Компромісне рішення про це було досягнуто на переговорах в нормандському форматі з допомогою сьогоднішнього президента ФРН Штайнмаєра, який тоді займав посаду міністра закордонних справ.

Російський президент наполягає, що потрібно довести до логічного кінця проведені раніше заходи з надання особливого статусу Донбасу, коли відповідний закон було імплементовано в день проведення місцевих виборів в Україні на тимчасовій основі, а на постійну основу він мав би перейти після перевірки результатів виборів представниками ОБСЄ. 

Путін наголошує: «Ну так треба це зробити врешті-решт, треба якось це оформити. Те ж саме стосується деяких інших питань, наприклад, питання, пов’язаного з амністією».

На спільній прес-конференції з Емманюелем Макроном перед початком переговорів, російський президент зізнався, що зі своїм французьким колегою будуть обговорювати ситуацію на Сході України та пообіцяв проінформувати Макрона про контакти з новообраним президентом України Володимиром Зеленським. За його словами, вони вселяють певний оптимізм.

«Я поінформую пана президента (Франції) про свої останні контакти з новообраним президентом України. Тут є деякі речі, які можна обговорювати, які вселяють певний оптимізм», – сказав Путін.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі