субота, 23 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Путін поставив Зеленського на лічильник і кожен рух стрілки штовхає до Росії

Аналітика

Путін поставив Зеленського на лічильник і кожен рух стрілки штовхає до Росії

views63

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогоднішнє залагодження конфлікту на Донбасі нагадує часи 2013 року, коли Віктору Януковичу лишилось 2 шляхи – нова угода з Європейським Союзом чи старий вплив Росії та Володимира Путіна зокрема.

Про те, що призвело Україну у 2020 році до подібної ситуації і який вибір зробить президент Володимир Зеленський, розповів політичний аналітик Андрій Піонтковський в інтерв’ю Обозреватель.

За словами Піонтковсього, Україна перебуває на шляху до повзучої капітуляції. По-перше, існують формальні зобов’язання дотримуватися путінської інтерпретації Мінських домовленостей, через які «Л/ДНР» впихають в тіло України. По-друге, проведення виборів в ОРДЛО. По-третє, легітимізація військово-терористичного плацдарму російської армії та спецслужб. Тобто, цей сценарій втілює сьогодні все те, що СРСР робив у Східній Європі в роки Холодної війни.

«Цей пункт полягає у формулі Штайнмаєра і Україна ніби почала брати участь у путінській грі. Наступний акт був підписаний 12 грудня на нормандській зустрічі у Парижі вже на вищому рівні між президентом Зеленським та підписами трьох глав держав – Франції, Німеччини та Росії», – сказав він.

Щодо наступної зустрічі у квітні, то політолог зазначив, що прогнози дуже сумні.

«Навіть більше, використовуючи напівкримінальний жаргон, який запанував у російській політиці, Зеленського поставили на лічильник і призначили йому наступну «стрілу» на квітень цього року. До того часу він має реалізувати підписані в Парижі угоди, а саме провести через Раду і навіть внести в Конституцію пропозицію щодо особливого статусу Донбасу і щодо проведення виборів на окупованих територіях», – підкреслив він.

За словами Піонтковського, «шлях уже обрано, він повільний, щоб не сильно травмувати публіку». Тобто те, що Зеленський дійсно зустрічався в Омані із Сурковим цілком імовірна. (Нагадаємо, саме у цей час було збито український літак МАУ на території Ірану ракетою, яку продала Росія. Більш того, від Зеленського тривалий час не було коментарів, а він сам повернувся в Україну майже через добу після того, як Офіс президента відзвітувався про його виліт. Що могло затримати президента та до чого тут літак Медведчука можна здогадатися – ред.).

«Годинник цокає, Україна поставлена на лічильник. Кожен рух стрілки, що наближає до цієї дати, змушуватиме Зеленського по суті рухатися в напрямку Росії», – вважає аналітик.

Велику тривогу викликає також візит Ангели Меркель до Москви та її реакція на слова Путіна щодо ситуації на Донбасі. Що б не говорив президент Російської Федерації, вона кивала та погоджувалась.

«Якщо в Парижі на боці Путіна працював Макрон (це ціла окрема тема пояснювати, чому він так різко змінив свої погляди), то Меркель якось намагалася зберегти баланс і гідність. А той факт, що після скандалу з розстрілом німецького громадянина на вулицях Берліна, з початком військової активності Росії в Лівії, вона просто прибігла до Путіна. На їхній спільній пресконференції Меркель кивала йому не тільки щодо його брехні стосовно Лівії, що там немає наших військовослужбовців, це якісь їхтамнєти, вона також ствердно кивала щодо всіх питань, які стосуються України. Мовляв, треба виконувати останні рішення мінського процесу і Мінський договір.», – сказав аналітик.

Він підкреслив, що переговори в Омані все ж були, хоч і не знає напевно чи приймав у них участь Сурков. При цьому, переговори кореспондувалися з тим, що відбувалося на той час у Москві. І Меркель про це знала.

На питання про те, чи може щось зробити активна частина спільноти, він відповів, що могла б, але лідера немає і ЗМІ не дуже їх освітлює. Багато тих, хто є патріотом і міг би щось робити, але з’єднати всіх до купи важко. Тим більш, що електорат Зеленського вважає ворогом Порошенка і це взагалі роз’єднало людей. Але саме на цьому й була побудована вся політика Зеленського, його команди та ОПЗЖ.

«В оточенні Зеленського є люди, які налаштовані на дружбу з Росією. Щодо самого Зеленського я навіть не хочу робити припущень. Яка різниця, чи він свідомо зрадник, чи просто слабка людина. Ця група користується симпатією переважної більшості українських ЗМІ і просуває пропаганду про боротьбу з якимось кривавим баригою Порошенком. Ось це їхня основна позиція. Немає сильної і гідної відповіді їм. Патріоти України якось розрізнені, роздроблені і практично не представлені у ЗМІ і на ТБ», – підкреслив Піонтковський.

Великою трагедією він вважає й те, що при владі багато представників проросійської партії ОПЗЖ. Демократична Україна не змогла позбутися під час виборів людей, які є ворогами держави і державності, які люблять Росію та зробили вибір на її користь. Так, їх менше, але ця меншість і захопила владу.

«Це геніальна операція КДБ і російської пропаганди. Вони не могли безпосередньо поставити цих людей при владі, треба було придумати таку прокладку, як Зеленський. Ось вам уся суть проведеної операції», – підсумував він.

І розповів історію, яку йому переказував посол однієї з європейських країн.

«Пам’ятаєте, як Янукович абсолютно несподівано відмовився від європейської асоціації? Він тримався десь до листопада 2013 року. Розмовляючи з одним із послів, я запитав: «А чого ж злякався Янукович?». І він мені відповів: «На останній зустрічі Путін йому пояснив – його просто вб’ють». Не виключаю, що Зеленському могли сказати те ж саме».

Коментарi (0)