понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Путін особисто заявив про готовність підписати новий контракт на транзит газу через Україну за стандартами Євросоюзу. Вже можна

За кордоном , Новини , Політика

Путін особисто заявив про готовність підписати новий контракт на транзит газу через Україну за стандартами Євросоюзу. Вже можна

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Росії Володимир Путін заявив, що планує підписати новий договір на транзит газу через українську територію за європейськими нормами.

Про це він сказав під час свого виступу на «Енергетичному тижні» в РФ.

Володимир Путін повідомив, що сьогодні Росія вже готова до продовження контракту на транспортування газу через Україну до Євросоюзу на рік, якщо не вийде укласти новий договір.

За його словами, Москва підпише угоду з Києвом щодо газу згідно з європейським законодавством, у випадку, якщо Нафтогаз завершить реалізацію європейських правил в Україні, в тому числі, проведе анбандлінг (виокремлення ГТС України в окрему компанію).

Нагадуємо, що не так давно, на тристоронніх перемовинах щодо транспортування газу у Брюсселі міністром енергетики Росії Олександром Новаком була висунута подібна пропозиція. Він заявив, що РФ готова забронювати українські потужності для транзиту газу.

Як повідомлялося раніше, Європейський союз має на меті досягти прогресу на наступних тристоронніх перемовинах за участі Росії та України, які повинні пройти у другій половині жовтня. У Брюсселі планують підписати довгострокову угоду про транспортування газу.

З огляду на обставини, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомив про стриманий оптимізм у перемовинах з РФ. За його словами, головне досягнення у тристоронніх газових переговорах у Брюсселі ― це початок обговорення європейських норм транспортування газу через Україну.