четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Путін грається з Донбасом і має не менш 5-6 сценаріїв – Клімкін

Новини , Політика

Путін грається з Донбасом і має не менш 5-6 сценаріїв – Клімкін

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Можливих сценаріїв розвитку ситуації в питанні врегулювання збройного конфлікту на Донбасі дуже багато, але президента Росії Володимира Путіна поки влаштовує нинішній status quo.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Те, що відбувається сьогодні, назвемо умовно – status quo, так як воно є. Можна рухатися від status quo в одну сторону, можна в іншу, можна в третю сторону», – сказав він.

Можливий сценарій військової ескалації конфлікту зі сторони Росії для захоплення більшої території Донбасу.

«Припустимо, Путін вирішує, що йому в процесі метаморфоз влади в Росії, в контексті виборів в США, а це для нього дуже високі ставки, потрібно підвищення ставок на Донбасі, і він або дозволяє фейковий процес оприлюднення «незалежності» в Донецьку і Луганську, або навіть приймає рішення про визнання цієї «незалежності», або приймає рішення про те, що цей окупований Донбас приєднується до Росії… Я тільки кілька сценаріїв в одну сторону побудував. На тлі цього може накладатися реальна військова ескалація, щоб захопити набагато більшу частину Донбасу», – продовжив дипломат.

Однак зазначив, що в Росії навіть після прийнятого пакета соціальних ініціатив політичний рейтинг Путіна «нікуди не пішов», тому перераховані сценарії для Донбасу поки малоймовірні.

«Тепер в іншу сторону. Припустимо, ми ні до чого не прийшли. Пам’ятайте, у нас спекулювали, що побудують умовну стіну? Звичайно, не фізичну стіну, і будемо далі кудись йти. Або в інший бік: раз не можемо домовитися по миротворцям. Справа не в миротворців, а в тому, що повинна з’явитися міжнародна адміністрація з поліцейським компонентом, яка буде поступово управляти процесом – це ще одна інша логіка», – каже екс-міністр.

(Нагадаємо слова міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова в Москві на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою 26 лютого про те, що не миротворці, а розгорнута операція ООН з чисельністю 20-25 тисяч осіб з важким озброєнням, щоб всіх розігнати та провести вибори. І що Росія цього ніколи не допустить, – ред.).

«Є ще одна логіка: ми говоримо, що намагаємося підтримувати безпеку, що неможливо з сьогоднішньою Росією, і обережно, але цілеспрямовано починаємо працювати над зміцненням гуманітарних контактів: релігійні, жіночі організації, екологи. Говорити з Росією про можливості і одночасно про умови – аудит, припинення вогню, повернення власності, виплати компенсації Україні. І тоді, якщо це виконується, думати про якісь економічні зв’язки. Я думаю, що ви скоро це почуєте», – вважає Клімкін.

При цьому він підкреслив, що у реальності можливих сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі в контексті врегулювання конфлікту набагато більше.

«Я думаю, що навіть основних сценаріїв 5-6, і в рамках цих сценаріїв можна «погратися». «Погратися» – погане слово, оскільки мова йде про долі людей, але тим не менше Путін «грається» з Донбасом. Для нього Донбас – це засіб. Сценаріїв набагато більше. Якщо ви мене запитаєте, чи є у Путіна бажання щось робити найближчим часом, я скажу «ні», оскільки його на сьогодні задовольняє status quo, і він за будь-які кроки хоче щось отримати», – резюмував дипломат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі