субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Публічні заклики до зміни меж території України: на Луганщині засудили ексголову сільської ради

Події , Політика

Публічні заклики до зміни меж території України: на Луганщині засудили ексголову сільської ради

views58

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишнього голову однієї з сільських рад Біловодського району Луганської області засудили за публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

У рамках проведеного слідства доведено, що у травні 2014 року обвинувачений взяв участь у засіданні голів сільських і селищних рад Біловодського району, де закликали всіх присутніх сприяти в організації та проведенні псевдореферендуму щодо підтримки «Акта про державну самостійність «ЛНР». Крім того, пропонували активно залучати до цього місцевих мешканців.

«На виконання злочинних вказівок голова сільради ініціював загальні збори жителів села Степове Біловодського району, де виступив із публічними закликами до проведення псевдореферендуму. Під керівництвом обвинуваченого у населеному пункті фактично було утворено так звану «виборчу комісію»: для проведення незаконного волевиявлення обрано так званих «голову», «секретаря» та «наглядачів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що результати псевдореферендуму згодом були використані представниками так званої «центральної виборчої комісії ЛНР» окупаційної адміністрації Російської Федерації для відокремлення частини Луганської області від території України.

«Біловодським районним судом Луганської області громадянина визнано винним у вчиненні злочину та, враховуючи визнання своєї провини й  сприяння у розкритті кримінального правопорушення, призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком», – повідомили в прокуратурі.