вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ПЦУ відкриє свої приміщення для хворих і потребуючих обстеження

Новини , Суспільство

ПЦУ відкриє свої приміщення для хворих і потребуючих обстеження

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Православна Церква України (ПЦУ) готова надати свої приміщення для тих, хто хворіє на коронавірусну інфекцію і для тих, хто потребує обстеження. Українська церква завжди зі своїм народом, особливо у складні часи. Тож вона не буде осторонь і стане пліч-о-пліч у скрутні часи, як це було вже під час Революції Гідності. Храми будуть відкриті для тих, кому потрібна допомога.

Про це заявив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Він наголосив, що зараз міль мільйони людей у всьому світі переживають складний період змін – і зовнішніх, і внутрішніх. Карантин змусив людей змінити своє життя і багато людей відчувають пригнічення й розгубленість.

Проте коронавірус не лише «закрив» людей вдома, а й «відкрив» те, що було прихованj, зокрема,  недоліки в системах життєзабезпечення держав, в організації життєдіяльності громад, у життєвих пріоритетах. А головне – він спонукав переосмислити ставлення людей до здоров’я й життя, як власного, так і тих, хто поруч.

«Церква – завжди зі своїм народом, навіть у найскладніші часи. Тож і в нинішній ситуації ми не лишаємось осторонь, а свідчимо про свою віру у справах, адже саме це є тим діяльним добром, до якого покликана кожна людина. Приміщення, які є в моєму розпорядженні як Митрополита, за потреби будуть надані для прийому хворих. Тож найближчими днями вони будуть підготовлені, щоби у разі необхідності прийняти потребуючих обстеження чи лікування. Так ми будемо робити всюди, де є можливість та буде потреба, в єпархіях по всій Україні», – заявив Епіфаній.

Він також нагадав про часи Майдану, коли українська церква відчинила двері для борців за правду та свободу.

«Тож і цей непростий період пройдемо пліч-о-пліч разом. Так, як це було в буремні часи Революції гідності, коли Свято-Михайлівський Золотоверхий собор та трапезний храм святого апостола і євангелиста Іоана Богослова першими відчинили свої двері для борців за правду і на певний період стали не лише духовною підтримкою, а й рятівним та надійним прихистком та навіть операційною. Щоб Церква, як і раніше, – допомагала своєму народові, пам’ятаючи настанову Священного Писання: «Носіть тягарі один одного, і так здійсните закон Христа» (Гал. 6: 2)», – додав предстоятель ПЦУ.

Він також повідомив, що богослужіння у храмах будуть проводити лише священнослужителі та церковнослужителі, без особистої присутності мирян. Однак запевнив, що двері храмів будуть відкриті для вірян у будь-який час.

«Ми й надалі будемо звершувати богослужіння, приносити Безкровну Жертву за всіх і за все, знаючи, що кожен із вас долучається до нашої спільної молитви з дому, вмикаючи онлайн чи телетрансляцію. В інший час – протягом всього тижня – двері наших храмів залишатимуться відкритими для кожного, для особистої молитви, спілкування, прийняття Таїнств», – підсумував Епіфаній.

«Тож навіть у вимушених умовах зовнішніх обмежень Православна Церква України – з вами! Церква з тобою».

Нагадаємо. Українська Православна Церква закликала виконувати всі законні розпорядження та карантинні обмеження, які впроваджуються державою.

Священнослужителі Православної церкви України почали виготовляти антисептики і звернулись до парафій у Києві та благодійних організацій з проханням подавати заявки на виготовлення для розповсюдження серед людей, які потребують допомоги.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) закликав політиків не використовувати ситуацію під час страждань людей і не ухвалювати рішень, які можуть викликати соціальну напругу в Україні. І заявив, що всі церковні простори будуть відкриті для нужденних, як це було під час Революції Гідності.