вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ПЦУ: справа через Томос є перешкоджанням міжнародному визнанню церкви

Суспільство

ПЦУ: справа через Томос є перешкоджанням міжнародному визнанню церкви

views46

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Саме існування розслідування, яке ініційовано за заявою парафіян Київського Патріархату УПЦ щодо дій ряду вищих посадових осіб, які нібито вчинили діяння, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ, є перешкоджанням процесу міжнародного визнання церкви.

Про це йдеться у заяві Православної церкви України.  

У повідомленні йдеться, що сам факт офіційного розслідування – приклад використання юридичної системи, правоохоронних і судових органів України супротивниками незалежності Української Церкви.

«Те, що таке «розслідування» було офіційно розпочате і досі (понад вісім місяців) проводиться, не може бути оцінене Київською Митрополією Православної Церкви України ніяк інакше, як приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України з метою перешкоджання розбудові та розвитку Православної Церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад», – йдеться у заяві.

У ПЦУ підкреслюють, що це «розслідування» стоїть у ряду цілої низки подібних заяв і дій, які були вчинені за останні 1,5 роки для переслідування духовенства та активних парафіян ПЦУ, а також для тиску на сумлінних представників органів місцевої влади і самоврядування.

«Особливо ж ганебним і цинічним виглядає використання у нинішній кампанії імені та авторитету Української православної церкви Київського патріархату, яка рішенням свого Помісного собору 15 грудня 2018 р. припинила окреме існування як релігійне об’єднання, склавши разом з іншими гілками Українського православ’я єдину Помісну Православну церкву України. Слід нагадати, що УПЦ (ПЦУ) є єдиним правонаступником УПЦ КП та УАПЦ, які об’єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП як нібито від окремого релігійного об’єднання, не мають на це ані канонічного, ані юридичного права», – зазначається в документі.

Крім того, вказується, що держава законом зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, а не втручатися у здійснювану в межах закону їхню діяльність.

«Закликаємо тих, кого залучають до політично мотивованого переслідування, пам’ятати про особисту відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями. А ініціаторів таких дій хочемо попередити словами Священного Писання, як це було зроблено 23 листопада 2004 року зі сцени на Майдані Незалежності у заяві низки українських конфесій: «Лжесвідок не залишиться непокараним, і хто говорить неправду, не врятується», – підкреслили у ПЦУ.

Нагадаємо. П’ятий Президент Петро Порошенко під Печерським райсудом заявив, що стосовно нього відкрито ще одне кримінальне провадження — щодо розпалювання релігійної ворожнечі через отримання Україною Томосу.

Державне бюро розслідувань підтвердило, що здійснює слідство у справі про можливі незаконні дії вищих посадовців, які вчинили діяння, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ.