понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ПЦУ обмежить богослужіння, але храми завжди відкриті для вірян

Суспільство

ПЦУ обмежить богослужіння, але храми завжди відкриті для вірян

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Синод Православної церкви України ухвалив практичні настанови для священиків і вірян у зв’язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

Про йдеться на сайті ПЦУ.  

У зверненні надаються практичні настанови для єпископату, духовенства і вірних Православної Церкви України у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19).

«Божественні літургії проводити в присутності певної обмеженої кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви за допомогою відеотрансляції. Охочі сповідатися й причаститися можуть це зробити протягом цілого дня», – зазначили в ПЦУ.

Українська Православна Церква закликає виконувати всі законні розпорядження та карантинні обмеження, які впроваджуються державою, не допускати як ігнорування реальної небезпеки, так і проявів паніки. Вказану самоізоляцію рекомендують сприймати «як аскетичний подвиг стриманості та самообмеження від спілкування (затвору), суть яких збігається з метою й практикою посту».

Священникам рекомендують припиняти проведення богослужінь у храмах або змінювати порядок так, щоб у них брали участь не більш як 10 осіб.

«Протягом дня храми мають бути відкритими для особистого відвідування і молитви, спілкування зі священнослужителями при дотриманні загальних правил. Посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь», – йдеться в заяві.

На період карантину причастя можна давати в руки, для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім потрібно спалити в чистому місці, використовувати одноразовий посуд для запивання. Також можуть бути подані причастя в будь-який час, як це робиться стосовно хворих і в смертельній небезпеці.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі