середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Психологи розповіли, як подолати емоційне оніміння під час війни

Андрій Кущенко


Психолог , Здоров'я

Психологи розповіли, як подолати емоційне оніміння під час війни

views297

14.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Психологи кажуть, якщо з людиною трапилось емоційне оніміння – відключення емоцій і почуттів у відповідь на травматичну подію, гострий або/і хронічний стрес, це так психіка намагається захиститись від надтяжкого навантаження. Ускладнюється емоційне оніміння відчуттям «внутрішньої порожнечі», власної ненормальності. На сторінці uaheaith в Instagram опублікували поради фахівців, які розповідають, як діяти при такому стані.

Психологи пояснюють, що найголовніше в цій ситуації пам’ятати, що будь-які реакції на ненормальну ситуацію війни є нормальними.

Говоріть про цей стан Може здаватися, що ніби говорити немає про що, бо я ж нічого не відчуваю. Але спробуйте розділити це відчуття з близькою людиною. Ви здивуєтеся, але багато хто вас зрозуміє.

Рухайтеся Неймовірно цілющим в таких справах є спорт. Його біохімія направду магічна і допомагає відновлюватись психіці.

Рутина Майже в кожному психологічному пості про війну є щось про рутину. Так, вона дійсно рятує. Дотримуйся режиму дня, спробуй планувати щось цікаве і радісне на день. Робіть це, навіть якщо поки не відчуваєте емоційного відгуку.

Смійтеся Через гумор ми звільняємо напругу. Чим гучніший сміх, тим швидше ми відновимось. Жарти роблять страшне смішним і малюсіньким. 

Потурбуйтесь про сон Витисніть зі своїх обставин максимум і спіть.

Спогади Спробуйте пригадувати приємні моменти життя – погортайте свою Instagram за 2018 рік, дитячі фото, миті з друзями, романтичні моменти. 

Знайдіть допомогу Важливо зрозуміти, з чим саме пов’язаний цей стан емоційного оніміння (захист психіки, емоційне вигорання, симптом депресії, побічна дія ПТСР), тому якщо маєте можливість – поговоріть з психологом, який за потреби визначить подальші дії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі