понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Псевдоліберал. Сексист. Брехун»: у Гамбурзі влаштували акцію проти постановки російського режисера (ФОТО)

Наталя


За кордоном , Суспільство , Події , Культура

«Псевдоліберал. Сексист. Брехун»: у Гамбурзі влаштували акцію проти постановки російського режисера (ФОТО)

views384

05.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

У німецькому Гамбурзі активісти влаштували акцію протесту під театром, де проходив прем'єрний показ вистави російського режисера Кирила Сєрєбреннікова "Вій". Українці вважають, що постановка виправдовує росіян у нинішній війні проти України.

Про це повідомляє Суспільне.

Свій новий спектакль за мотивами твору Миколи Гоголя Сєрєбренніков написав у співавторстві з українським сценаристом Богданом Панкрухіним. У виставі задіяні актори московського Гоголь-центру, який закрили у червні цього року, а також український актор Олександр Яценко ("Секс, insta та ЗНО", "Кордон").

"Вистава стирає межі між українцями та росіянами, прирівнюючи їхнє горе у цій війні. Вона порівнює їх як Монтеккі та Капулетті у цій війні (а отже відтворює наратив про братські народи, про те, що нас просто треба помирити)", – зазначила одна з організаторок акції Ольга Зігунова.

За її словами, своєю постановкою Сєрєбренніков каже, що російський солдат нібито не має вибору, він заляканий, його відправили і змусили вбивати. Так само виправдовується й матір російського солдата: вона теж не має вибору, бо живе в бідності й споживає пропаганду.

"Головний посил вистави: війна це погано, погано для всіх. Українці та росіяни це просто братні народи, яких зіткнули у цій війні, яка немає сенсу і все руйнує. Закадровий посил: це все війна Путіна, росіяни не винні", – додала Зігунова.

Тож аби звернути увагу на неприпустимість таких меседжів, українці прийшли на прем’єру з фотографіями українських митців, яких у 2022 році вбили росіяни. Також вони тримали у руках плакати з написами: "Агрессор – не жертва", "Не спонсоруйте російську пропаганду", "Псевдоліберал. Сексист. Брехун" тощо.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі