неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ПриватБанк звинуватив Коломойського у відмиванні майже 100 млн доларів у США через росіян

Економіка , Право

ПриватБанк звинуватив Коломойського у відмиванні майже 100 млн доларів у США через росіян

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Приватбанк» заявляє, що його колишні власники відмили у США майже 800 мільйонів доларів, Сума позову «ПриватБанку» проти екс-власників збільшилася за рахунок нового епізоду.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що націоналізований у 2016 році «ПриватБанк» подав до суду у штаті Делавер (США) змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У позові банк вимагає від колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

Після перевірки додаткових банківських документів, банк заявив, що обидва відмили 660 млн доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 млн доларів через інші американські компанії.

Первісний позов «ПриватБанк» подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, звинувативши у той час колишніх власників у відмиванні у США 623 млн доларів. Справа далі перебуває в процесі розгляду.

У новому документі йдеться, зокрема, про те, що 86 млн доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008-2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку «Ренесанс-капітал».

У новому позові стверджується, що обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав «ПриватБанк» різноманітним компаніям, які контролювали самі ж бізнесмени. Далі ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

Західні посадовці і фінансові інституції закликають Україну домогтися повернення хоча б частини з мільярдів доларів, які держава витратила на порятунок банку від наслідків, як кажуть у Києві, дій обох олігархів. Однак обидва олігархи заперечують усі звинувачення, називають націоналізацію банку політично мотивованою і позиваються в судах за повернення банку під свій контроль.

Нагадаємо. У 2019 році Націоналізований «ПриватБанк» подав позов до колишніх співвласників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також до і їх компаній позов у суді штату Делавер (США).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі