понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Приватбанк віддасть 21,85 млн грн Коломойському: суд відмовив в апеляції

Економіка

Приватбанк віддасть 21,85 млн грн Коломойському: суд відмовив в апеляції

views66

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Північний апеляційний господарчій суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та НБУ. Таким чином рішення про стягнення з ПриватБанку 21,85 млн грн на користь «Нікопольського заводу феросплавів» (НЗФ) Ігоря Коломойського залишилось в силі.

Про це повідомляє Finbalance.  

Згідно з судовими матеріалами, НЗФ передавав у заставу для НБУ рухоме майно (тепловози, напіввагони) вартістю 40 млн грн. Після виплати поручителем для кредитора 21,85 млн грн, як було передбачено мировою угодою відповідне обтяження було знято.

Раніше НБУ заявляв, що ініціатором мирової угоди був завод, який належав Коломойському. Угода передбачала можливість погашення суми зобов’язань упродовж 12 місяців рівними частинами без комісії і 6 вересня 2019 року НЗФ достроково виконав зобов’язання перед Національним банком.

У жовтні 2019 Госпсуд Дніпропетровської області затвердив ще одну мирову угоду між Нацбанком і НЗФ як майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями Приватбанку.

У кінці січня 2020 року Приватбанк повідомив, що сплатив підприємству 21,8 млн грн, виконавши рішення Госпсуду м.Києва від 17.12.2019.

У лютому 2020 року ПриватБанк виплатив НБУ 3 млрд грн заборгованості по рефінансуванню. Згідно з даними Нацбанку, заборгованість по кредитах рефінансування станом на кінець лютого скоротилася до 4,562 млрд грн.

Раніше за спонукання НБУ Приватбанк утримувався від погашення рефінансування, поручителями по якому були Ігор Коломойський та пов’язані з ним структури. Таким чином планувалося стимулювати процес погашення заборгованості корпоративних позичальників перед банком.

При цьому, НБУ заявляв про сумнівні операції в Приватбанку (у т.ч. інсайдерське кредитування) в період до націоналізації на 5,5 млрд доларів. Однак Коломойський це заперечував.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі