середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Приватбанк» в суді у США заявив про відмивання Коломойським і Боголюбовим майже 800 мільйонів доларів

Економіка

«Приватбанк» в суді у США заявив про відмивання Коломойським і Боголюбовим майже 800 мільйонів доларів

views67

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У націоналізованому «ПриватБанку» заявили в американському суді, що його колишні власники відмили у США майже 800 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.  

Зазначається, що після перевірки додаткових банківських документів, 21 липня банк подав до суду у штаті Делавер змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У позові йдеться про те, що обидва відмили 660 мільйонів доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 мільйонів доларів через інші американські компанії.

Банк вимагає від колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

Вказується, що свій первісний позов «Приватбанк» подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року. Тоді банк звинуватив ексвласників у відмиванні у США 623 мільйонів доларів і ця справа далі перебуває в процесі розгляду.

У новому документі йдеться про те, що ще 86 мільйонів доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголюбов відмили в період 2008–2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку «Ренесанс-капітал».

У позові зазначається, що обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав «Приватбанк» різноманітним компаніям, які контролювали самі ж олігархи. Далі ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

Національний банк України звинувачує Коломойського і Боголюбова в тому, що вони використовували «Приватбанк» як свою особисту скарбничку, і стверджує, що понад 90% позик, які були видані банком за часів перебування в їхній власності, пішли пов’язаним з ними ж особам і структурам.

У грудні 2016 року держава націоналізувала «Приватбанк», тому що була вірогідність банкрутства найбільшого комерційного банку через нестачу капіталу на суму в 5,5 мільярдів доларів.

Західні посадовці та фінансові інституції закликають Україну домогтися повернення хоча б частини з мільярдів доларів, які держава витратила на порятунок банку від наслідків дій обох олігархів.

Однак олігархи заперечують усі звинувачення, називають націоналізацію банку політично мотивованою та позиваються в судах за повернення банку під свій контроль.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі