субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко заявив про розробку нового документу Мінських угод через неможливість реалізувати існуючі пункти

Новини , Політика

Пристайко заявив про розробку нового документу Мінських угод через неможливість реалізувати існуючі пункти

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що триваюча війна говорить про те, що потрібно змінити Мінські домовленості які вже вичерпали себе.

Про це повідомляє «Голос Америки».   

За його словами, війна продовжується, а цей документ потрібно змінювати через те, що деякі його пункти реалізувати неможливо. І попросив підтримки в ООН.

«Війна триває, і ми не можемо дозволити, щоб Росія, яка розпочала її, легко відійшла від неї. Ми хочемо, щоб усі члени ООН нагадали своїм урядам, що війна ще не закінчилася, а Україна потребує допомоги та підтримки», – сказав Пристайко.

Міністр зустрічався напередодні дебатів з представниками Франції та Німеччини і сказав, що «українська сторона розраховує на підтримку країн-союзників».

Пристайко зауважив, що ці домовленості ще у 2015 році мали бути виконані, але цього не відбулося через те, що деякі пункти дійсно неможливо виконати. І підтвердив, що Україна розробляє нову редакцію Мінських домовленостей, хоча Російська Федерація виступає проти внесення змін.

«Зараз 20-й – ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», – сказав він.

За його словами, саме зараз українська сторона працює над тим, «щоб змусити усіх учасників погодитися, що Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін». При цьому додав, що на даний час вже внесені деякі зміни, зокрема так звана «формула Штайнмаєра» й розведення сил», і наголосив, що «Росія проти цих дій не заперечувала». А з часом з’явиться новий документ, який буде простіше виконати та досягти потрібних результатів. І над цим вже працюють.

Єдиним частковим досягненням мінського процесу міністр закордонних справ України назвав обміни полоненими та в’язнями між Україною та Росією. Крім того, сказав, що і зараз готуються до нового обміну, в межах якого Росія має відпустити близько 200 осіб. І це, за його словами, буде завершенням процесу обміну за принципом «усіх на усіх».

Щодо виборів на тимчасово окупованих територіях, які зараз контролюються Росією, то він вчергове наголосив, що без українського контролю над українсько-російським кордоном їхнє проведення неможливе.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі