середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко заявив про підготовку до обміну: йде відбір кандидатів

Новини , Російська агресія , Політика

Пристайко заявив про підготовку до обміну: йде відбір кандидатів

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що зараз йде підготовка до обміну полоненими, зокрема проходить період підбору відповідних кандидатів на обмін.

За його словами, наразі вивчаються справи кандидатів на обмін, а також можливість їхнього звільнення.

«Це не період очікування – це період підбору відповіднх кандидатів на обмін, вивчення їх справ і одночасна можливість звільнення. Обмін – це фраза, яка використовується швидше в медіа, ми використовуємо іншу фразу – одночасне звільнення. Це більше схоже на те, над чим дійсно працюють обидві сторони», – заявив міністр.

При цьому він зазначив, що обмін немає прив’язується до дати проведення зустрічі в «нормандському форматі».

«Мені б хотілося, щоб він відбувся максимально швидко. Ми взагалі не прив’язуємося до «нормандського саміту». Якщо саміт лідерів і посприяє обміну – ми не маємо нічого проти. Для нас будь-яка затримка із звільненням людей, це, м’яко кажучи, трагедія. Ми не прив’язуємося до цього жодним чином», – сказав Пристайко.

Нагадаємо. Президент України Володимир Зеленський заявив, що дата нового обміну полоненими між Україною і РФ стане відома після саміту в «нормандському форматі». За словами Зеленського на початку жовтня, саме звільнення полонених буде обговорюватися на цій зустрічі.

Спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі в Мінську Мартін Сайдік заявив, що на переговорах готують великий обмін полоненими між Україною і ОРДЛО.

Бойовики «ДНР» заявили, що готові до обміну полоненими. За словами «уповноваженої з прав людини ДНР» Дар’ї Морозової Київ підтвердив 85 осіб, а бойовики – 52 особи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі