середа, 28 липня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко заявив про 500 осіб, які зникли безвісті на окупованих територіях

Новини

Пристайко заявив про 500 осіб, які зникли безвісті на окупованих територіях

views3

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Очільник МЗС заявив, що близько 500 людей зникли безвісти і вони можуть бути живими та перебувати за ґратами. Але для того, щоб це перевірити та підтвердити наявні списки зниклих безвісти, до окупованих територій треба допустити представників Червоного Хреста.

«Є серйозна проблема з тим, що частина людей, сім’ї яких ще вірять у те, що вони ще знаходяться за ґратами… Треба перевірити це на точність. Ми рахуємо десь до 500 людей, які зникли безвісти. Ось ця проблема дуже серйозна. Саме тому ми вимагаємо, щоб до окупованих територій було допущено Червоний Хрест, який має перевірити, хто з цих людей дійсно знаходиться за ґратами, а хто, на превеликий жаль, вже ніколи не зможе повернутися до своїх родин», – сказав Пристайко.

Нагадаємо. У період з 2014 до 2018 року тільки експерти Харківської правозахисної групи зафіксували на Донбасі 4 649 випадків зникнень безвісти, проте людей може бути значно більше.

Нещодавно Міністерство в справах ветеранів, окупованих територій і переселенців ініціювало зміни до законодавства для передання відомству повноважень щодо пошуку зниклих безвісти людей та створення пошукових груп.

У липні 2018 року парламент проголосував за Закон «Про статус осіб, зниклих безвісти». Згідно з ним, особа набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заяви про факт її зникнення та розшук, а підставою для цього є лише рішення суду. За людиною, яка зникла безвісти, зберігаються місце роботи та посада.

Коментарi (0)