вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко в ООН підняв питання про розміщення миротворчої місії на кордоні з Росією

Новини , Політика

Пристайко в ООН підняв питання про розміщення миротворчої місії на кордоні з Росією

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

20 лютого проходить пленарне засідання 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН по ситуації на окупованих територіях України. Під час цього засідання міністр закордонних справ України Вадим Пристайко порушив питання щодо розміщення миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй на російсько-українському кордоні.

Транслювало виступ видання «Крим.Реаліі».

Пристайко вчергове наголосив, що Україна планує провести вибори по всій країні, в тому числі — на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. І зазначив, що Україна розраховує на підтримку міжнародною спільнотою.

«Ми сподіваємося на проведення місцевих виборів на всій території України цієї осені, однак без базової безпеки та політичних передумов у народу Донбасу не буде можливості брати участь у демократичних виборах, які підлягають підтвердженню легітимною українською  владою та міжнародною спільнотою з опорою на визнані стандарти», — сказав Пристайко.

І додав, що «принцип безпеки в першу чергу — це логіка Мінських домовленостей, тож у разі розміщення миротворчих сил ООН можна було б забезпечити безпеку на території і це посприяло б проведенню виборів.

«Принцип безпеки в першу чергу — це логіка Мінських домовленостей — стоїть в самому центрі процесу врегулювання. Росія має негайно виконати домовленості щодо безпеки, досягнуті «нормандської четвіркою». Тому хочу ще раз повторити, що навряд чи можна сподіватися на досягнення миру, поки 400 -кілометровий кордон між Росією і Україною залишається відкритими дверима для надходження зброї, військових з РФ. Міжнародне представництво на кордоні при наявності мандата з боку ООН могло б стати відповіддю на це питання», — підкреслив він.

Нагадаємо. 18 лютого Пристайко заявив, що новим предметом для обговорення під час нормандської зустрічі є створення спільної місії патрулювання України з представниками так званих «ДНР», «ЛНР» та ОБСЄ. І переговори ведуться вже зараз.