неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко сподівається на обмін полоненими до зустрічі у нормандському форматі

Новини , Політика

Пристайко сподівається на обмін полоненими до зустрічі у нормандському форматі

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив сподівання, що обмін утримуваними особами між владою України та підконтрольними Росії угрупованнями так званими «Л/ДНР» відбудеться до зустрічі лідерів країн нормандської четвірки, наміченої на квітень.

Про це Пристайко сказав в програмі «Подробиці тижня» в ефірі телеканалу «Інтер».

За його словами, поки що є надія і на те, що зустріч у нормандському форматі поки що ніхто не відкинув.

«Ми сподіваємося, що до запланованого часу в квітні, його поки офіційно ніхто не відкинув, ми сподіваємося, що до цього часу обмін завершиться», – сказав він.

Міністр також додав, що можливий обмін «всіх на всіх».

«Якби відбувся обмін до пари сотень людей, як ми зараз плануємо, ми б тоді наблизилися дуже близько до принципу «всіх на всіх», тобто ми б тоді забрали всіх і повернули всіх українців додому, – сказав Пристайко.

Міністр закордонних справ вважає, що можна виходити з принципу про те, що «відсутність прогресу (щодо виконання домовленостей, досягнутих в Парижі, – ред.) саме і є підставою для наступної зустрічі лідерів».

При цьому він додає, що зустріч в нормандському форматі може статися трохи пізніше, ніж у квітні. За його словами, для проведення зустрічі необхідно виконати всі умови, які були обговорені під час попередньої зустрічі в Парижі.

Однак в наступному місяці може відбутися зустріч міністрів закордонних справ чотирьох країн нормандського формату.

Нагадаємо. 9 грудня 2019 року відбулася зустріч чотирьох лідерів країн-учасниць нормандського формату – президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера ФРН Німеччини Ангели Меркель, президента Російської Федерації Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського.

26 лютого міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров прокоментував слова глави МЗС Вадима Пристайка щодо можливої зустрічі у нормандському форматі через місяць. Він заявив, що не має такої інформації, а зустріч можлива лише після виконання Україною низки умов, які пов’язані з імплементацією «формули Штайнмаєра».