вівторок, 17 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко про амністію, особливий статус Донбасу та миротворців

Новини , Російська агресія , Політика

Пристайко про амністію, особливий статус Донбасу та миротворців

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З огляду на те, про що сьогодні говорять у Верховній Раді, обговорюється у ЗМІ та викликає сильний спротив проукраїнської спільноти, міністру іноземних справ України довелося давати відповіді на найбільш резонансні заяви політиків та пояснити свої ж вислови.

Вибори на окупованій частині Донбасу

Пристайко пояснив скандальну ініціативу щодо виборів на Донбасі. Він виправдався за свою заяву про місцеві вибори на окупованому Донбасі, зазначивши, що вони можуть пройти тільки після деокупації.

Теж саме підтвердив і Президент Зеленський на зустрічі з Президентом Естонії Керсті Кальюлайд, яка наголосила, що «закінчення війни не має відбутися коштом українського суверенітету».

Амністія

Після скандалу в соціальних мережах з приводу можливої амністії та подання відповідного законопроєкту №1089 на розгляд у Верховну Раду, голова МЗС послався на прийнятий в Україні ще в 2015 році закон, згідно з яким повна амністія для проросійських бойовиків не передбачається. Тож і нинішня влада буде дотримуватися цього положення.

Особливий статус

Також, за словами Вадима Пристайко, влада не буде вносити зміни до Конституції щодо надання Донбасу особливого статусу.

«Теза, яку постійно просувають у Росії, зводиться до того, що Україна повинна внести зміни до конституції, зробивши спеціальний статус. Ми звертаємо увагу росіян і готові їм ще раз прочитати цю норму – до речі, вона записана на російській мові, що Україна взяла зобов’язання щодо створення статусу для цих регіонів на основі децентралізації. Це той процес децентралізації, який зараз вже впроваджується в Україні», – заявив Пристайко.

Міністр наголосив, що децентралізація дає регіонам за лінією зіткнення реальні шанси на розвиток.

«Але ми не вносимо до Конституції ніяких особливих статусів», – підкреслив він.

Миротворці

Що до миротворців, то тут, на погляд Пристайко, все неоднозначно. Наразі, він заявив, що Україна не має погоджуватися на введення миротворців, поки не використає інші варіанти досягнення компромісу на Донбасі.

«Є дуже мало прикладів, коли миротворчі місії припиняли якісь конфлікти. Ми знаємо місії в Африці, які вже 50 років існують, а люди гинуть, незважаючи на присутність блакитних касок», – нагадав Пристайко.

Але, міністр іноземних справ не виключив застосування миротворчої місії, якщо Києву не вдасться владнати ситуацію за допомогою Мінських домовленостей.

«Якщо все інше провалиться, ми будемо змушені просити міжнародну спільноту про миротворчу операцію в тому чи іншому форматі», – заявив Пристайко.

Мінські угоди

Також голова МЗС наголосив, що попри те, що зобов’язання щодо виконання Мінських домовленостей давала минула влада, нинішнє керівництво України має виконувати їх.

«Ми (як держава) домовилися про щось, і навіть якщо ми ненавидимо цей варіант – то повинні дійти до кінця», – підсумував міністр.