понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пристайко пояснив появи та зникнення «мюнхенського плану»

Новини , Політика

Пристайко пояснив появи та зникнення «мюнхенського плану»

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Документ «12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні», який з’явився на сайті під час Мюнхенській безпековій конференції, було знято завдяки завдяки зусиллям Києва. Потім повернули, але за німецькою версією. Щодо появи, то тут є два варіанти…

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів в ефірі «Свобода слова» на каналу ICTV всі трансформації, які відбувались з так званим «планом примирення».

За його словами, розміщений на офіційному сайті він був через те, що одним із його авторів є голова конференції Вольфганг Ішингер.

Зняли завдяки зусиллям України, а повернули у німецькій версії, щоб ознайомити максимально більшу частину людей.

«Завдяки зусиллям зокрема України її зняли, потім вона повернулася в німецьку версію. Кочує саме для того, щоб максимальну кількість людей ознайомити з цим інтелектуальним продуктом», – сказав міністр.

Пристайко заявив, що це не перший план, який пропонують. Але цілі різні. Одні хочуть допомогти, а інші – виконати політичний заказ.

«Є люди, які щиро хочуть допомогти і пропонують свої плани, є ті, які виконують певні політичні замовлення. Якщо вибирати між цими двома крайнощами, то напевно, той план десь посередині, але ближче до тих, хто виконує певне політичне замовлення. Чому воно було зроблено саме зараз? Тому що Мюнхенська безпекова конференція – це одна з найголовніших безпекових конференцій у світі, і саме це – арена для таких пропозицій, ідей», – сказав він.

І додав, що цей «інтелектуальний продукт» не враховує позицій України і норм міжнародного права, «які вимагають від Росії просто залишити українську територію, віддати Крим». А останній пункт «вишибає повністю».

«Що вишибає повністю з нас усіх – це останній пункт, який говорить про те, що Україна має розпочати пошук своєї власної ідентичності. Ну дякую дуже, ми розберемося, треба нам чи не треба цього робити», – підсумував Пристайко.

Нагадаємо. 14 лютого 2020 року три міжнародні організації  разом з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили на сайті Мюнхенської безпекової конференції свій план припинення війни в Україні. План складався з 12 гуманітарних кроків, серед яких відновлення роботи Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін за участю росіян; збільшення кількості пунктів пропуску на Донбасі; створення на Донбасі зони вільної торгівлі з особливим оподаткуванням; поетапне зняття санкцій з РФ тощо.

24 колишні дипломати США, урядовці та експерти записали та оприлюднили спільну заяву, в якій обґрунтовують помилковість та антиукраїнськість нових пропозицій щодо Донбасу, які були сформовані на Мюнхенській безпековій конференції.

П’ятий президент Петро Порошенко заявив, що це провокація Кремля, а делегація «Європейської Солідарності» відразу звернулися до організаторів зустрічі з питанням щодо природи походження цього «документа». Крім того, закликали представників інших присутніх країн відреагувати на цей документ.

Того ж дня текст документу зник з сайту Безпекової конференції.

Міністр оборони Загороднюк заявив, що це просто чиясь приватна ініціатива, яка не варта уваги. На питання журналістки з приводу того, чому взагалі цей документ з’явився, він відповів, що вони не знають, і взагалі, «яка різниця?».

Речниця МЗС Катерина Зеленко заявила, що це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, і не є офіційним документом Мюнхенської безпекової конференції.

До Чистилища Центру «Миротворець» за співучасть у спробі «протягнути» в Мюнхені розроблений російським агресором так званий план «примирення», а по суті капітуляції й розчленування України, внесли главу мюнхенській конференції з безпеки Вольфганга Ішингера.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі