субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Примус до громадянства: Росія продовжує паспортизацію кримчан

Новини , Новини окупації

Примус до громадянства: Росія продовжує паспортизацію кримчан

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В окупованому Криму продовжується видача російських паспортів місцевим мешканцям. Про це повідомила Таміла Ташева, заступник постійного представника президента в АР Крим, відповідаючи на питання РБК-Україна.

Ташева визначила паспортизацію як «примус до громадянства». У 2014 році окупаційна влада встановила короткий період, протягом якого можна було офіційно відмовитись від російського громадянства. Багато людей не зробили цього, бо для них офіційна відмова означала, що вони нібито визнають законність російської влади на півострові. Тому тільки біля 3 тисяч осіб пройшли через цю процедуру. Їм видано посвідчення, яке підтверджує факт постійного проживання в Криму.

Люди, які цього не зробили та в той же час не отримали паспорти РФ, юридично сприймаються як громадяни України або взагалі іноземці. Для них діє вимога, що на території півострова можна законно знаходитись тільки 90 днів, потім виїжджати. Також вони не можуть звернутись за медичною допомогою та соціальними виплатами.

Як нещодавно повідомлялось, Україна не має намірів відновлювати водопостачання на територію окупованого Криму та пряме транспортне сполучення з ним.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі