четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прихильник партії Шарія отримав вирок суду за напад на журналіста

Події

Прихильник партії Шарія отримав вирок суду за напад на журналіста

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час судового процесу один з присутніх прихильників партії Шарія російською мовою намагався ставити провокативні запитання представниці прокуратури та журналісту видання «Вежа» Качору. Це не допомогло.

Про це йдеться на сайті «Вежа», де шеф-редактором є Андрій Качор, на якого був скоєний замах.

Прихильник партії Шарія отримав вирок суду за напад на журналіста
фото Вежа

Зазначається, що засідання у Вінницькому суді відбулося 2 жовтня 2020 року.

Дослідивши всі докази та свідчення у справі, суддя Ковальчук вирішила, що «свідчення потерпілого журналіста, дані як під час досудового розслідування, так і в залі суду є логічними та послідовними і узгоджуються з наявними доказами у справі та показами свідків».

Свідчення обвинуваченого Артеменка суд визнав як такі, якими він намагався ввести суд в оману, і взяв до уваги те, що обвинувачений не розкаюється і жодним чином не визнає себе винним.

Суд визнав обвинуваченого Артеменка винним у скоєнні злочину за ч.2 ст. 345-1 – «Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності».

Прихильник партії Шарія отримав вирок суду за напад на журналіста

Представники прокуратури та сам журналіст Андрій Качор просили в суду призначити обвинуваченому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

Артеменко отримав лише 2 роки позбавлення волі умовно з іспитовим терміном три роки, оскільки суд прийняв до уваги його молодий вік і відсутність у нього судимостей. Вирок може бути оскаржений в установленому законом, порядку.

Після оголошення вироку обвинувачений Артеменко вкотре заявив, що не визнає себе винним. Також була присутня невелика група підтримки і один з присутніх прихильників проросійського блогера почав під відеозапис ставити провокативні запитання представниці прокуратури та журналісту Качору російською мовою.

Прихильник партії Шарія отримав вирок суду за напад на журналіста

Після виходу з зали судових засідань, один з представників партії Шарія намагався заблокувати журналіста Качора на сходах, але змушений був припинити після попередження про кримінальну відповідальність.

Журналіст Андрій Качор після вироку розповів, що, загалом, задоволений вироком. Головною метою було доведення вини у скоєнні злочину проти журналіста за його журналістську діяльність.

«Це важливий прецедент, який, я сподіваюсь, може убезпечити колег по всій країні від подібних нападів у майбутньому. Тому що дуже важливо було продемонструвати принцип невідворотності покарання і особливо за подібні злочини. Водночас з огляду на поведінку та свідчення обвинуваченого, я сумніваюсь, що подібне покарання призведе до його виправлення, адже попри всі докази, він відмовляється визнавати себе винним. На мою думку, така позиція Артеменка має під собою політичне підґрунтя  з огляду на те, що ця людина, визнана винним у такому злочині, тепер ще й балотується на місцевих виборах від партії Шарія», – сказав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі