неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Причини визнання Окружним адмінсудом націоналізації не оприлюднили, бо «вони не публічні», проте вже відомі

Економіка

Причини визнання Окружним адмінсудом націоналізації не оприлюднили, бо «вони не публічні», проте вже відомі

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Рішення Окружного адміністративного суду про незаконність націоналізації Приватбанку не оприлюднили через те, що вважають їх не публічними. Проте сховати їх від журналістів не вдалося – ЗМІ повідомили, через які причини суд визнав націоналізацію незаконною.

Про це повідомляє ZN.UA.  

Згідно з інформацією, Окружний адміністративний суд вважає рішення НБУ про націоналізацію банку незаконним через те, що… звіт про позапланову перевірку банку на момент націоналізації неналежно оформлений.

«Суд впевнений, що діагностику капіталу банку повинен здійснювати не НБУ, а зовнішній аудитор, по суті, відбираючи у контролюючого банківський сектор органу його прямий обов’язок», – пише ZN.UA.

Вказується, що колегія суддів визначила, чи правильно була проведена оцінка кредитного ризику в банку. А потім прийшла до висновку, що резерви під кредити банк формувати не повинен, оскільки це були нові позики.

Але й на цьому суд не зупинився. Повідомляється, що націоналізація була «конфіскацією акцій у приватної особи», а лист колишніх власників уряду з проханням про націоналізацію було написано «під політичним тиском».

«Причому суд виніс таке рішення на підставі заяви позивача і вирішив, що цього досить», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо. 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

18 грудня 2016 року НБУ оголосив «Приватбанк» неплатоспроможним. НБУ звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією передати цей системно важливий банк у власність держави. На його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,4 мільярда гривень.

У грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення «Приватбанку» до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі