понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
При продажу «Мотор Січ» під антиросійські санкції може потрапити «Укроборонпром»

Новини , Політика

При продажу «Мотор Січ» під антиросійські санкції може потрапити «Укроборонпром»

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

США можуть накласти санкції на держконцерн «Укроборонпром» у разі, якщо Skyrizon Aircraft Holdings Limited, яка підконтрольна компанії Китаю, отримає разом з Україною спільний контроль над компанією «Мотор Січ».

Про це заявив глава Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв в ефірі Радіо НВ. 

Він повідомив, що у разі спільного контролю китайської сторони з «Укроборонпромом» можна опинитися в повністю абсурдної ситуації.

«При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку поставок «Вертольотам Росії». І виникне кафкіанська ситуація, коли «Укроборонпром» разом з «Мотор Січ» виявляться в американських антиросійських санкціях», – сказав він.

Крім того, він додав, що Україна при продажі «Мотор Січ» має враховувати не тільки ці ризики, а й те, що санкції можуть бути накладені на все, що тим чи іншим шляхом пов’язано з фінансуванням «Укроборонпрому», тобто це і підприємства, і банки.

Нагадаємо. Запорізьке ВАТ «Мотор Січ» є одним з найбільших підприємств у світі з випуску двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок.

У серпні 2019 року китайські компанії Skyrizon і Xinwei Group подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду про покупку більш 50% акцій заводу «Мотор Січ».

5 вересня СБУ оприлюднила дані про намір диверсантів зруйнувати «Мотор Січ», щоб позбавити державу важливого об’єкта. Крім того, працівники підприємства ймовірно поставляли продукцію російським представникам.

У тому ж серпні колишній на тепер радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що відвідає Київ, щоб зустрітися з керівництвом “Мотор-Січ” і переконати його відмовитися від ідеї продати компанію Китаю. На думку американської сторони, продаж заводу загрожує національній безпеці США, оскільки ця угода значно посилить обороноздатність Народно-визвольної армії Китаю.

У свою чергу, посол Китаю заявив, що США не мають права «нахабно втручатися» в співробітництво України та КНР у військовій сфері. Крім того, на офіційному рівні він заявив про невтручання в «комерційну угоду» між «Мотор Січ» і китайською компанією.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі